Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 6,326,377.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FACILIZATION Tirane 79,166 2016-12-29 2016-12-30 73710040012016 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1004001 M.ZH.E.T.S shpenzim mirmbajtje sistemi raport nr 5784 dt 15.07.2016 ft nr 82 dt 19.07.2016 nr ser 19393480 kontart sherbimi 134/8
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FREDI ELECTRONIC Tirane 22,800 2016-12-28 2016-12-29 72310040012016 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1004001M.ZH.E.T.S bl materiale te ndryshmr up 6036 dt 21.07.2016 fo dt 22.07.2016 nj fit 22.07.2016 ft nr 172 ser 31939982 fh nr 24 marrje ne dorz dt 26.07.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DIGIT-ALB SHA Tirane 11,650 2016-10-14 2016-10-17 52410040012016 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602-M.ZH.E.T.S shpenz bl smart abonim nje vjecar up nr 6005 dt 21.07.2016 pv marrjes ne dorz 21.07.2016 ft nr 16000002592 fh nr 7 dt 28.07.2016 ser 207442710
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,195,361 2016-02-02 2016-02-03 4610040012015 Sherbimet bankare - Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602-605-M.ZH.E.T.S kontribut vjetor,48.845 franga me 126.69 lek,iban CH8000240240C01993201
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 17,400 2015-06-24 2015-06-25 276100400012015 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602-M.ZH.E.T.S komisioni ndihmese shtetore,vendim nr 56 dt 04.06.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkangjitur
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave