Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 9,005,986.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 23,816 2016-05-03 2016-05-03 21510040012015 Paga me kontrate per kohe te kufizuar - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600- M.ZH.E.T.S pagat prill 2015,punonj.kontrate plan 3/ fakt 3, bordero bashkangjitur prill 2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,200,044 2016-04-01 2016-04-01 14410040012015 Paga baze - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat mars 2015,nr i punonjesve plan149/fakt123, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,203,851 2016-01-07 2016-01-07 10040012015 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per vjetersi ne pune 600- M.ZH.E.T.S pagat dhjetor 2015,nr i punonjesve plan149/fakt140, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,735,877 2015-11-02 2015-11-02 505100400012015 Paga baze - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600-M.ZH.E.T.S pagat tetor 2015,nr i punonjesve plan129/123
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,437,101 2015-02-02 2015-02-02 32100400012015 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-pagat janar 2015,nr i punonjesve plan117/113
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,405,297 2015-02-02 2015-02-02 36100400012015 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per vjetersi ne pune 600-pagat janar 2015,nr i punonjesve plan117/113
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave