Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 34,542,930.00 23 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,308,485 2017-09-04 2017-09-05 54310040012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt 164/ 132 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagesedt 04.09.2017,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,372,715 2017-06-01 2017-06-02 313110040012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt 164/1331 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 669,690 2017-05-02 2017-05-03 221110040012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE 151/ 130 LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,296,179 2017-05-02 2017-05-03 224110040012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE 151/ 130 LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 60,259 2017-04-03 2017-04-04 15010040012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes 151 128 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,372,031 2017-04-03 2017-04-04 14910040012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes 151 128 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,339,676 2016-12-01 2016-12-02 62610040012016 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600- M.ZH.E.T.S pagat nentor 2016 nr i punonjesve plan151/124 , bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,059,042 2016-11-01 2016-11-01 56210040012015 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600- M.ZH.E.T.S pagat tetor 2016,nr i punonjesve plan 151/124 bordero bashkangjitur,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,276,467 2016-11-01 2016-11-01 56810040012015 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600- M.ZH.E.T.S pagat tetor 2016,nr i punonjesve plan 151/124 bordero bashkangjitur,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 440,044 2016-08-01 2016-08-02 34210040012015 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600- M.ZH.E.T.S pagat korrik 2016,nr i punonjesve plan149/ fakt 127, bordero bashkangjitur, KORRIK 2016,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 580,005 2016-07-01 2016-07-01 33910040012015 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600- M.ZH.E.T.S pagat qershor 2016,nr i punonjesve plan149 / fakt 131, bordero bashkangjitur qershor2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,264,900 2016-07-01 2016-07-01 33710040012015 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600- M.ZH.E.T.S pagat qershor 2016,nr i punonjesve plan149 / fakt 131, bordero bashkangjitur qershor2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,583,274 2016-04-01 2016-04-01 13910040012015 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600- M.ZH.E.T.S pagat mars 2015,nr i punonjesve plan149/fakt123, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,638,223 2016-04-01 2016-04-01 14110040012015 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600- M.ZH.E.T.S pagat mars 2015,nr i punonjesve plan149/fakt123, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 456,889 2016-03-01 2016-03-02 8510040012015 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600- M.ZH.E.T.S pagat shkurt 2015,nr i punonjesve plan149/fakt123, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,790,560 2016-02-02 2016-02-03 4410040012015 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600- M.ZH.E.T.S pagat janar 2015,nr i punonjesve plan149/fakt140, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,486,404 2016-01-07 2016-01-07 210040012015 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600- M.ZH.E.T.S pagat dhjetor 2015,nr i punonjesve plan149/fakt140, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,376,591 2015-06-01 2015-06-01 221100400012015 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600-M.ZH.E.T.S pagat maj 2015,nr i punonjesve plan117/1110
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,403,665 2015-05-07 2015-05-07 159100400120151 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600-M.ZH.E.T.S pagat Prill 2015,bordero bashkangjitur,nr i punonjesve plan117/107
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,014,190 2015-03-02 2015-03-02 59100400012015 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600-pagat shkurt 2015,nr i punonjesve plan117/108
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,615,067 2015-01-05 2015-01-05 10100400012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600-pagat dhjetor 2014,nr i punonjesve plan117/113
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,090,285 2015-01-05 2015-01-05 9100400012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600-pagat dhjetor 2014,nr i punonjesve plan117/113
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,048,289 2015-01-05 2015-01-05 6100400012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 600-pagat dhjetor 2014,nr i punonjesve plan117/113
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave