Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per qytetaret. Sherbimi u jep mundesi taksapaguesve te mesojne si shpenzohen parate nga qeverite dhe institucionet publike. Te dhenat kane burim paresore Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania te plote cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1600 institucione buxhetore ne vend nga data janar 2012 dhe ne vijim. Te dhenat perditesohen cdo jave dhe mund te aksesoren, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Per sherbim me te detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe ne vijim mund te shkruani tek info@ais.al. Ju mund te beni donacionin tuaj ne dobi te AIS. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen::

  • Si i shpenzon parate administrate publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbim/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne interval te shkurtra kohe?
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 11,637,324.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "M. LEZHA" Tirane 948,000 2017-02-20 2017-02-21 7610040012017 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 1004001 MZHETTS lik kthim i vleres se garancise, urdher nr 9613/1dt 10.01.17, shkrese nr prot hyres 9613 dt 07.12.16, kontrate nr 462 dt 28.10.2010
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MALI-H.D Tirane 965,000 2016-04-13 2016-04-14 19010040012016 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 602-M.ZH.E.T.S GARANCI URDH 1244/2 DT 6.04.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALI TAFAJ Tirane 347,324 2016-04-13 2016-04-14 18710040012016 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 602-M.ZH.E.T.GARANCI URDH 1083/2 DT 6.04.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "M. LEZHA" Tirane 393,000 2016-04-13 2016-04-14 18810040012016 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 602-M.ZH.E.T.GARANCI URDH 1640/2 DT 6.04.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FG SHOES Tirane 1,650,000 2016-04-13 2016-04-14 18910040012016 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 602-M.ZH.E.T.S GARANCI URDH 1244/2 DT 6.04.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DIN VUKA Tirane 219,000 2015-12-16 2015-12-17 640100400012015 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.ZH.E.T. kthim garancie,U.M nr 187/3 dt 17.08.2015,kontrate dt 14.07.2010,kerkese dt 26.04.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) M.S.P.TRADE CONCEPT Tirane 2,210,000 2015-09-02 2015-09-03 404100400012015 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.ZH.E.T.S kthim garancie,urdher n 5295/1 dt 17.08.2015,shkrese dt 29.06.2015,kerkese nr 5295/2 dt 26.08.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ORA (K71505003O) Tirane 4,905,000 2015-07-07 2015-07-08 30010040012015 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 606-M.ZH.E.T.S GARANCI URDH 4217/1 DT 25.06.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave