Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 11,637,324.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "M. LEZHA" Tirane 948,000 2017-02-20 2017-02-21 7610040012017 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 1004001 MZHETTS lik kthim i vleres se garancise, urdher nr 9613/1dt 10.01.17, shkrese nr prot hyres 9613 dt 07.12.16, kontrate nr 462 dt 28.10.2010
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MALI-H.D Tirane 965,000 2016-04-13 2016-04-14 19010040012016 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 602-M.ZH.E.T.S GARANCI URDH 1244/2 DT 6.04.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALI TAFAJ Tirane 347,324 2016-04-13 2016-04-14 18710040012016 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 602-M.ZH.E.T.GARANCI URDH 1083/2 DT 6.04.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "M. LEZHA" Tirane 393,000 2016-04-13 2016-04-14 18810040012016 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 602-M.ZH.E.T.GARANCI URDH 1640/2 DT 6.04.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FG SHOES Tirane 1,650,000 2016-04-13 2016-04-14 18910040012016 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 602-M.ZH.E.T.S GARANCI URDH 1244/2 DT 6.04.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DIN VUKA Tirane 219,000 2015-12-16 2015-12-17 640100400012015 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.ZH.E.T. kthim garancie,U.M nr 187/3 dt 17.08.2015,kontrate dt 14.07.2010,kerkese dt 26.04.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) M.S.P.TRADE CONCEPT Tirane 2,210,000 2015-09-02 2015-09-03 404100400012015 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.ZH.E.T.S kthim garancie,urdher n 5295/1 dt 17.08.2015,shkrese dt 29.06.2015,kerkese nr 5295/2 dt 26.08.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ORA (K71505003O) Tirane 4,905,000 2015-07-07 2015-07-08 30010040012015 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 606-M.ZH.E.T.S GARANCI URDH 4217/1 DT 25.06.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave