Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per qytetaret. Sherbimi u jep mundesi taksapaguesve te mesojne si shpenzohen parate nga qeverite dhe institucionet publike. Te dhenat kane burim paresore Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania te plote cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1600 institucione buxhetore ne vend nga data janar 2012 dhe ne vijim. Te dhenat perditesohen cdo jave dhe mund te aksesoren, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Per sherbim me te detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe ne vijim mund te shkruani tek info@ais.al. Ju mund te beni donacionin tuaj ne dobi te AIS. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen::

  • Si i shpenzon parate administrate publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbim/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne interval te shkurtra kohe?
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,319,150.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TIRANA INTERNATIONAL SCHOOL Tirane 1,566,150 2016-02-15 2016-02-16 6510040012016 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.ZH.E.T.S kthim garancie,urdher nr 100/1 dt 21.01.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TOP CHANNEL Tirane 3,300,000 2015-05-25 2015-05-26 21410040012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.ZH.E.T.S kthim garancie,urdher nr 2921/3 dt 15.05.2015,shkrese nr 2921/4 dt 21.05.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Teuta Skëndaj Tirane 198,000 2015-05-07 2015-05-08 168100400012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.ZH.E.T.S kthim garancie bankare,urdher nr 473/1 dt 23.03.2015,shkrese nr 473 d t18.12.2014,kerkese nr 3009 d t16.04.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AGRON TUKU Tirane 255,000 2015-03-03 2015-03-04 66100400012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.ZH.E.T.S kthim garancie,urdher nr 77 dt 06.01.2015,shkrese nr 1285 dt 16.02.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave