Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,319,150.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TIRANA INTERNATIONAL SCHOOL Tirane 1,566,150 2016-02-15 2016-02-16 6510040012016 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.ZH.E.T.S kthim garancie,urdher nr 100/1 dt 21.01.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TOP CHANNEL Tirane 3,300,000 2015-05-25 2015-05-26 21410040012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.ZH.E.T.S kthim garancie,urdher nr 2921/3 dt 15.05.2015,shkrese nr 2921/4 dt 21.05.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Teuta Skėndaj Tirane 198,000 2015-05-07 2015-05-08 168100400012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.ZH.E.T.S kthim garancie bankare,urdher nr 473/1 dt 23.03.2015,shkrese nr 473 d t18.12.2014,kerkese nr 3009 d t16.04.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AGRON TUKU Tirane 255,000 2015-03-03 2015-03-04 66100400012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.ZH.E.T.S kthim garancie,urdher nr 77 dt 06.01.2015,shkrese nr 1285 dt 16.02.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave