Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 7,806,580.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 140,100 2016-12-27 2016-12-28 73310040012016 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1004001 M.ZH.E.T.S bl printera up nr 16 dt 29.04.2016 kontrat nr 9140/2 dt 16.11.2016 nj fit 16/59 dt 02.11.2016 autoriz 16/60 dt 03.11.2016 pv marrje ne dorezim 20.12.201 ft nr 983 ser 4724700 fh nr 50
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 1,845,002 2016-10-26 2016-10-27 54910040012015 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 602-M.ZH.E.T.S BL KOMPJUTERI UP NR 16 DT 29.04.2016 NJ FIT 16/20 DT 29.07.2016 KONTR NR 6953/2 DT 02.09.2016 FT NR 80757188 FH NR 11 MARRJE NE DORZIM 17.10.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERALD Tirane 1,980,288 2016-09-08 2016-09-09 45210040012015 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231--M.ZH.E.T.S blerjew paisje zyre, kont nr 4344/2 dt 10.06..16,up nr 12 dt 21.03..2016,nj.fit 16.5.16,autorizim lidhje kontrate dt 26.05.16.fat nr 820 dt 22..07...2016,seri 310802271,fh nr 5,dt 28.07..2016akt marje dorezim dt 22.07.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ATOM Tirane 102,000 2016-04-29 2016-04-29 20410040012016 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231-M.ZH.E.T.S blerje kompjyteri+printer,kont nr IADSA/ 2014/ 05,P.VERB NR 6078/3 DT 03.10.2015,FAT NR 1191 DT 06.10.2015,SERI 24391141,F.HYRJE NR 1 DT 01.02.2016,shkrs.M.F. nr 2185 dt 18.03.2016,per transferim fondi
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SINTEZA CO Tirane 3,484,610 2015-12-24 2015-12-28 66010040012015 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231-M.ZH.E.T pajisje,up nr 27 dt 04.05.2015,njoftim fit dt 23.10.2015,kontrate nr 8281/1 dt 12.11.2015,fat nr 2436 dt 01.12.2015,seri 20527686,fh nr 12 dt 03.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 174,660 2015-12-21 2015-12-22 64810040012015 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231-M.ZH.E.T.S pajisje,up nr 27 dt 04.05.2015,njoftim fit dt 01.09.2015,auotrizim M.B nr 27/13 dt 01.09.2015,kontrate nr 7456 dt 30.09.2015,fat nr 700 dt 03.11.2015,seri 27322198,fh nr 10 dt 03.11.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SINTEZA CO Tirane 79,920 2015-12-21 2015-12-22 64710040012015 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231-M.ZH.E.T.S pajisje,up nr 27 dt 04.05.2015,njoftim fit dt 01.09.2015,autorizim M.B nr 27/09 dt 01.09.2015,kontrate nr 7455 dt 30.09.2015,fat nr 2092 dt 28.10.2015,seri 20527292,fh nr 9 dt 30.10.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave