Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 10,936,629.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 5,416,000 2017-04-21 2017-04-24 19310040012017 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 1004001 MZHETTS lik transferte fondi kombetar per mbulim TVSH ur nr 1547/1 dt 24.03.2017 projekt IPA 2014 shkrese mf nr 11897/1 dt 21.02.2017 vlera 40000 euro me kursin e dites 135.4 leke dt 21.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 4,120,500 2016-08-26 2016-08-29 43210040012016 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231--M.ZH.E.T.S Pagese TVSH, per Fondin Kombetar ne M.Finanacave,Programi IPA 2014,Urdher Ministri NR 5400 DT 01.07.2016,Shkrese M-F miratim fondi nr 5121/1 dt 24.06.16,udhez, 7 / nr 10 dt 09.03.2015,(30.000 euro-kursi 137.35)
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) G I Z Tirane 955,544 2016-08-25 2016-08-26 42810040012016 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231--M.ZH.E.T.S Rimbursim TVSH,Urdher Ministri NR 6057/1 DT 22.08..2016,PERMBLEDHESE FAT TATIMORE Prill-Qershor 2016 ( 26 FATURA TATIMORE)
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) G I Z Tirane 408,011 2016-05-30 2016-05-31 25510040012016 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231--M.ZH.E.T.S Rimbursim TVSH,URDHER TITULLARI NR 3641/1 DT 25.05.2016,PERMBLEDHESE FAT TATIMORE JANAR-MARS 2016 PROT 3641 DT 06.05.2016,( 28 FATURA TATIMORE)
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) G I Z Tirane 36,574 2015-07-20 2015-07-21 307100400012015 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231-M.ZH.E.T.S rimbursim T.V.SH ,urdher nr 3741/2 dt 25.06.2015,fat nr 2879,227116,227119 dt 17.03.2015-26.03.2015,seri 20092879
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave