Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 6,010,575.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ORG.SHQIP.E SOMMELIERISE Tirane 797,040 2017-09-13 2017-09-14 60410040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS 602, projekt 70% e vleres, mbeshtetje turizmit, Urdher ministri n 4535 dt 9.5.17, Kont nr 4816 dt 16.5.17, Urdher miratimi n 4587/1, 4587 dt 9.5-10.5.17, pv i mbledhjes komisionit dt 10.5.17, 25.4.17, raporti auditues dt 6.9
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ORG.SHQIP.E SOMMELIERISE Tirane 357,000 2017-06-12 2017-06-13 36010040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4835 DT 16.05.2017 pv komisj 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQ. " SYRI BLU " Tirane 421,500 2017-06-12 2017-06-13 35710040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 5131 dt 25.05.2017 pv komisj 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) QEND.KULT."REK" REMONT KAPITAL Tirane 774,900 2017-06-12 2017-06-13 36110040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4832 dt 16.05.2017 pv kom dt 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQ. PER RUAJTJEN E NATYRES SHQIP. INCA Tirane 678,000 2017-06-12 2017-06-13 35610040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4672 DT 11.05.2017 pv komisj 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GREEN LINE ALBANIA Tirane 1,169,100 2017-06-12 2017-06-13 35910040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr4928 DT 18.05.2017 pv komisj 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PAPADHIMITRI FILM PRODUCTION Tirane 310,800 2017-06-12 2017-06-13 35510040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4673 dt 11.05.2017 pv kom dt 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FORUM I MENDIMIT TE LIRE Tirane 1,438,125 2017-06-12 2017-06-13 35810040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4711 dt 12.05.2017 pv kom dt 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Klubi i shkrimtarėve dhe artistėve" Naim Frashėri" Tirane 64,110 2017-06-12 2017-06-13 35410040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4693 dt 11.05.2017 pv kom dt 05.05.2017
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave