Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6,010,575.00 9 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ORG.SHQIP.E SOMMELIERISE Tirane 797,040 2017-09-13 2017-09-14 60410040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS 602, projekt 70% e vleres, mbeshtetje turizmit, Urdher ministri n 4535 dt 9.5.17, Kont nr 4816 dt 16.5.17, Urdher miratimi n 4587/1, 4587 dt 9.5-10.5.17, pv i mbledhjes komisionit dt 10.5.17, 25.4.17, raporti auditues dt 6.9
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ORG.SHQIP.E SOMMELIERISE Tirane 357,000 2017-06-12 2017-06-13 36010040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4835 DT 16.05.2017 pv komisj 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQ. " SYRI BLU " Tirane 421,500 2017-06-12 2017-06-13 35710040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 5131 dt 25.05.2017 pv komisj 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) QEND.KULT."REK" REMONT KAPITAL Tirane 774,900 2017-06-12 2017-06-13 36110040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4832 dt 16.05.2017 pv kom dt 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQ. PER RUAJTJEN E NATYRES SHQIP. INCA Tirane 678,000 2017-06-12 2017-06-13 35610040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4672 DT 11.05.2017 pv komisj 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GREEN LINE ALBANIA Tirane 1,169,100 2017-06-12 2017-06-13 35910040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr4928 DT 18.05.2017 pv komisj 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PAPADHIMITRI FILM PRODUCTION Tirane 310,800 2017-06-12 2017-06-13 35510040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4673 dt 11.05.2017 pv kom dt 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FORUM I MENDIMIT TE LIRE Tirane 1,438,125 2017-06-12 2017-06-13 35810040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4711 dt 12.05.2017 pv kom dt 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Klubi i shkrimtarëve dhe artistëve" Naim Frashëri" Tirane 64,110 2017-06-12 2017-06-13 35410040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4693 dt 11.05.2017 pv kom dt 05.05.2017
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave