Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 30,571,803.00 15 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Klubi i shkrimtarëve dhe artistëve" Naim Frashëri" Tirane 147,940 2017-09-11 2017-09-12 55210040012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1004001 MZHETTS projekt 'mbeshtetje turizmi' 70%, Kont nr 4693 dt 11.5.17, Urdher Ministri n 7127 dt 31.8.17, VKM n 281 dt 13.4.16, udhezues x projekt propozim 2017, raport auditues korrik 17, ft 6 dt 31.8.17, raport monitorimi dt 31.8.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PAPADHIMITRI FILM PRODUCTION Tirane 725,200 2017-09-11 2017-09-12 55110040012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1004001 MZHETTS projekt 'mbeshtetje turizmi' 70%, Kont nr 4673 dt 11.5.17, Urdher Ministri n 7127 dt 31.8.17, VKM n 281 dt 13.4.16, udhezues x projekt propozim 2017, raport auditues korrik 29.6.17, raport monitorimi dt 30.8.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQ. " SYRI BLU " Tirane 983,500 2017-09-11 2017-09-12 55010040012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1004001 MZHETTS projekt 'mbeshtetje turizmi' 70%, Kont nr 5131 dt 25.5.17, Urdher Ministri n 7127 dt 31.8.17, VKM n 281 dt 13.4.16, udhezues x projekt propozim 2017, raport auditues korrik 21.8.17, raport monitorimi dt 30.8.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KOTONI Tirane 47,600 2017-06-28 2017-06-30 40210040012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1004001 MZHETTS lik shpenzim akomodim hoteli marveshje kuader 512/5 dt 26.10.2016 kontrat 10118/4 dt 10.01.2017 ur nr 10118/4 dt 27.12.2016 pv marrje ne dorz 14.04.2017 ur 10118/5 dt 13.01.2017 ft nr 438 ser 32687438 dt 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTURIST ALBANIA Tirane 216,896 2017-06-28 2017-06-30 40310040012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1004001 MZHETTS lik shpenzim BILETE marveshje kuader 512/5 dt 26.10.2016 kontrat 10118/4 dt 10.01.2017 ur nr 10118/4 dt 27.12.2016 pv marrje ne dorz 14.04.2017 ur 10118/5 dt 13.01.2017 ft nr 1033 ser 43624192 dt 03.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INSTITUTI I LIBRIT DHE PROMOCIONIT ILP Tirane 600,000 2017-06-19 2017-06-20 36910040012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1004001 MZHETTS lik mbeshtetje ne fushen e turizmit ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontrat nr 4710 dt 12.05.2017 vkm nr 291 dt 31.04.2016 pv perzgj komisjon dt 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 302,400 2016-12-30 2017-01-16 75410040012016 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime M.ZH.E.T.S trajnim per sistem pron shtetrore shpenzim serveri kontr nr 7024 dt 02.11.2016 up nr 7024/1 dt 19.08.2016 ne vazhdim ft nr 190 ser 23927790 akt marrje ne dorz 09.11.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KREATX Tirane 5,160,000 2016-12-30 2017-01-13 79210040012016 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime M.ZH.E.T.S zhvillim i sistemit RDHSAT kontrat nr 7063/9 dt 26.10.2016 up nr 7063 dt 23.08.2016 pv nr 4 dt 21.09.2016 nj fit 7063/6 ft bnr 63 ser 26317063 fh nr 52 dt 27.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 11,538,000 2016-12-29 2016-12-29 75510040012015 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 10004001 M.ZH.E.T.S shpenzime serveri DIS kontrat nr 7024/9 dt 02.11.2016 up nr 7024/1 dt 19.08.2016 pv nr 3 d 04.10.2016 raport 28.10.2016 nuj fit 188 ser 23929788 fh nr 51 dt 14.12.2016 akt marrje ne dorezim dt 14.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MY AFISHA Tirane 2,587,600 2016-12-28 2016-12-29 73810040012016 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 602-M.ZH.E.T.S shpenzim projekt studimore MICE kontrat nr 7081/8 dt 04.10.2016 ne vazhdim ft nr 83 ser 35518784 pv dt 13.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MY AFISHA Tirane 4,002,667 2016-12-22 2016-12-27 67010040012016 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 602-M.ZH.E.T.S shpenzim projekt studimore MICE kontrat nr 7081/8 dt 04.10.2016 ne vazhdim ft nr 81 ser 35518782
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MY AFISHA Tirane 444,000 2016-12-22 2016-12-27 67110040012016 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 602-M.ZH.E.T.S shpenzim projekt studimore MICE kontrat nr 7081/8 dt 04.10.2016 ne vazhdim ft nr 82 ser 35518783 fh nr 49
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 600,000 2016-12-22 2016-12-27 69110040012015 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 10004001 M.ZH.E.T.S shpenzime serveri DIS kontrat nr 7024/9 dt 02.11.2016 up nr 7024/1 dt 19.08.2016 pv nr 3 d 04.10.2016 raport 28.10.2016 nuj fit 7024/7 dt 28.10.2016 ft nr 177 ser 23929777 fh nr 14 akt marrje ne dorz 09.11.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MY AFISHA Tirane 2,378,400 2016-12-06 2016-12-09 63410040012016 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 602-M.ZH.E.T.S shpenzim projekt studimore MICE kontrat nr 7081/8 dt 04.10.2016 up nr 7081 dt 24.08.2016 form nj fit 7081/6 dt 20.09.2016 raport 7081/4 20.09.2016 ft nr 74 ser 35518775
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TOWER Tirane 837,600 2015-03-17 2015-03-18 9110040012015 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230-M.ZH.E.T.S hartim projekti,up nr 777 dt 27.01.2015,ftese per oferte dt 28.01.2015,njoftim fit dt 30.01.2015,kontrate nr 777/2 dt 02.02.2015,fat nr 62 dt 25.02.2015,seri 12830362
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave