Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 1,792 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 920,072,543.00 1,792 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,810 2017-06-22 2017-06-23 39610040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta maj 2017 ft nr 95 ser 44112649 dt 31.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 612 2017-06-22 2017-06-23 39510040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta maj r 2017 ft nr 483 ser 44112220 dt 31.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLANET / DURRES Tirane 55,488 2017-06-22 2017-06-23 39810040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik blerje bileta autorizim 4580 dt 08.05.2017 pv dt 16.05.2017 mini kontrat 4580 dt 16.05.2017 ft nr 432 ser 48538514 dt 26.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HELIOS GASTRONOMI Tirane 189,000 2017-06-22 2017-06-23 40010040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik per pritje percjellje ft nr 28 dt 20.04.2017 ser 28141327 program pritje 1726/1 dt 06.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RUDINA HOXHA/1 Tirane 80,500 2017-06-22 2017-06-23 39710040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik sherb printimi up nr 5259 dt 31.05.2017 fo dt 31.05.2017 ur ngritje pune 5359/1 dt 31.05.2017 pv marrje ne dorz dt 31.05.2017 ft nr 33 ser 8891333 fh nr 20 dt 05.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 3,500 2017-06-22 2017-06-23 40110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta autorizim 2326 dt 23.03.2017 listpagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2017-06-22 2017-06-23 39910040012017 Paga baze - Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft 216923244 dt 01.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 122,408 2017-06-19 2017-06-20 37910040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energji mars prill 2017 ft nr 653885647 652896910 dt 23.03.2017 dhe 21.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,677 2017-06-19 2017-06-20 38010040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft dt 01.06.2017 ur nr 1057 dt 07.02.2017 ft nr 216922880
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 39,616 2017-06-19 2017-06-20 39210040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta maj 2017 ft nr 310 ser 44118879 dhe 311 ser 44118880
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 26,000 2017-06-19 2017-06-20 37610040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik pritje percjelleje up nr 4647 dt 12.05.2017 pv dt 12.05.2017 pv mrr dorz dt 12.05.2017 ft nr 3975 dt 12.05.2017 ser 4796075 fh nr 4 dt 12.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INSTITUTI I LIBRIT DHE PROMOCIONIT ILP Tirane 600,000 2017-06-19 2017-06-20 36910040012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1004001 MZHETTS lik mbeshtetje ne fushen e turizmit ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontrat nr 4710 dt 12.05.2017 vkm nr 291 dt 31.04.2016 pv perzgj komisjon dt 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 726 2017-06-19 2017-06-20 38910040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta maj 2017 ft nr 439 ser 44117857
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,832 2017-06-19 2017-06-20 38110040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta maj 2017 ft nr 116 197 272 350 dt 28.02.2017 31.03.2017 28.04.2017 31.05.2017 ser 34514839 34514940 44126189 44126089
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,030 2017-06-19 2017-06-20 37310040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta maj 2017 ft nr 355 ser 50297855 dt 31.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 102 2017-06-19 2017-06-20 38210040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta maj 2017 ft nr 294 ser 44113003 dt 30.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LAURETA BORRI Tirane 10,000 2017-06-19 2017-06-20 37810040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik bl kurore lule up nr 5303 dt 01.06.2017 pv dt 01.06.2017 pv marr ne dorz ft nr 19 ser 11354125 fh nr 19 dt 01.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HYMERI KLEEMANN Tirane 38,580 2017-06-19 2017-06-20 38610040012017 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1004001 MZHETTS lik sherb miremb kontrat nr 1577/2 dt 01.03.2017 situacion 23.05.2017 akt kolaud dt 23.05.2017 ft nr 19 ser 49424019 dt 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 580 2017-06-19 2017-06-20 38310040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta mars 2017 ft nr 191 ser 44118491
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,000 2017-06-19 2017-06-20 38510040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik shpenz telefoni ft nr 6478 dt 14.06.2017 ur nr 1057 dt 07.02.2017 ser 216872937 ft nr 6479 dt 14.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 187,889 2017-06-19 2017-06-20 38810040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energjimaj r ft nr 655543945 dt 31.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,480 2017-06-19 2017-06-20 38410040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 20742885 ur nr 1057 dt 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 35,820 2017-06-19 2017-06-20 37710040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001 MZHETTS lik shpenzi ceftikat udherefyes up nr 4789 dt 15.05.2017 fo dt 17.05.2017 nj fit 17.05.2017 pv 22.05.2017 ft nr 111 ser 45589342 fh nr 24.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 68,900 2017-06-19 2017-06-20 39410040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenz bilete autoriz nr 4357/2 dt 19.05.2017 fo dt 19.05.2017 pv dt 19.05.2017 mini kontrat nr 4357/3 dt 19.05.2017 ft nr 617 ser 47340317
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,950 2017-06-19 2017-06-20 39310040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenz perkthimi prog pritje 2493/1 dt 31.03.2017 pv perkthimi dt 04.04.2017 listpagese 19.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,184 2017-06-19 2017-06-20 39110040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenz perkthimi ur perkthyesi nr 467 dt 03.05.2017 pv dorzim dok dt 05.05.2017 pv perkth 09.05.2017 kontrat sherb dt 05.05.2017 nr 4467/1 listpagese dt 19.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 43,921 2017-06-19 2017-06-20 37510040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 723722626 dhe 723722627 dt 31.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERGYS BEZHANI Tirane 8,120 2017-06-19 2017-06-20 39010040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenzim perkthimi ur 4466 dt 03.05.2017 pv dorz dok 05.05.2017 pv dt 11.05.2017 kontr 4466/1 dt 05.05.2017 pv dor 12.05.2017 pv dt 18.05.2017 ft nr 109 dt 18.05.2017 ser 8112210
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 10,000 2017-06-15 2017-06-16 37210040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 2078380504 DT 01.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 6,500 2017-06-15 2017-06-16 36610040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik DJETA UR NR 5480 DT 13.06.2017 LISTPAGESE
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA ADMINISTRUESE E FONDIT TE PENSI Tirane 25,000 2017-06-15 2017-06-16 36310040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS LIKUJ SIGURIM VULLNETAR UDHEZ NR 31 DT 29.12.2014 VKM 77 DT 28.01.2015 LISTPAGESE MAJ 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2017-06-15 2017-06-16 36410040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001 MZHETTS lik BONUS UR NR 1008 DT 06.02.2017 LIGJI NR 10160 DT 15.10.2009 LISTPAGESE QERSHOR
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2017-06-15 2017-06-16 36710040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik DJETA UR NR 5480 DT 13.06.2017 LISTPAGESE
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 4,800 2017-06-15 2017-06-16 37010040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS li ktel MAJ 2017 ft nr 197505517 DT 01.06.2017 UR NR 5820 DT 15.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 3,920 2017-06-15 2017-06-16 37110040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS likuj kolaudim kerk dt 01.01.2017 ft nr DHE 5356 DT 05.06.2017 FT NR 1107TR 2 DT 14.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,606 2017-06-15 2017-06-16 36810040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik DJETA UR NR 5480 DT 07.06.2017 LISTPAGESE
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 101,379 2017-06-15 2017-06-16 36510040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik DJETA UR NR 5480 DT 07.06.2017 5438 DT 07.06.2017 UR NR 5476 08.06.2017 LISTPAGESE
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ORG.SHQIP.E SOMMELIERISE Tirane 357,000 2017-06-12 2017-06-13 36010040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4835 DT 16.05.2017 pv komisj 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQ. " SYRI BLU " Tirane 421,500 2017-06-12 2017-06-13 35710040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 5131 dt 25.05.2017 pv komisj 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) QEND.KULT."REK" REMONT KAPITAL Tirane 774,900 2017-06-12 2017-06-13 36110040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4832 dt 16.05.2017 pv kom dt 05.05.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave