Pagesa tė Thesarit 2015-2017-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 196
(Mbi 1,142,141 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,718,074,760,289.00 1,142,141 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 19,125 2019-07-11 2019-07-12 50721020012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave prill 2019 listepagesa
Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 8,500 2019-07-11 2019-07-12 51721020012019 Shpenzime per honorare 2102001 bashkia berat pagese eksperte te KPP te sherbimit civil urdher 920 dt 26.11.2018 dhe urdher 342 dt 30.04.2019 listepagesa
Sp. Berati (0202) MEGAPHARMA Berat 11,790 2019-07-11 2019-07-12 44110130642019 Ilaēe dhe materiale mjeksore Spitali 1013064, kontrate nr 2756 dt 28.05.2019 medikamente fat nr 30143 dt 20.06.2019
Prefektura e qarkut Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 10,180 2019-07-11 2019-07-12 15610160592019 Posta dhe sherbimi korrier 1016059 Prefektura Berat pagese fature poste nr 423 date 29.06.2019
Sp. Berati (0202) O.ES. DISTRIMED Berat 877,544 2019-07-11 2019-07-12 44210130642019 Ilaēe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali kontrata nr 2724dt 24.05.2019 fat nr 728 dt 01.07.2019 materile mjeksore
Bashkia Ura Vajgurore (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 272,800 2019-07-11 2019-07-12 52921670012019 Pagese paaftesie Bashkia ure vajgurore 2167001,ndihma ekonomike qershor 2019
Prefektura e qarkut Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 820 2019-07-11 2019-07-12 15810160592019 Posta dhe sherbimi korrier 1016059 Prefektura Berat pagese fature poste nr 139 date 28.06.2019 Skrapar
Bashkia Berat (0202) ILIR DOGA Berat 128,333 2019-07-11 2019-07-12 50221020012019 Shpenzime te tjera transporti 2102001 bashkia berat pagese shkresa KQZ12297 dt 25.06.2019shresa KZAZ 64 dt 05.07.2019 akt marreveshja dt 02.07.2019 proces verbali 03.07.2019 fatura 41 dt 03.07.2019 seria 9328841 transport i materialeve zgjedhore
Drejtoria e Bujqesise Administrimit te Pyjeve Ujrave dhe Sherbimit Veterinar (0202) "ABCOM" Berat 8,000 2019-07-11 2019-07-12 11221020222019 Sherbime te tjera 2102022 drejtori e pyjeve dhe bujqesise berat, urdher prokurimi 4 dt 21.01.2019 ftesa per oferte 21.01.2019 akt marreveshje 01.02.2019 fatura 285639125 dt 28.06.2019 sherbim interneti
Bashkia Berat (0202) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Berat 48,450 2019-07-11 2019-07-12 50821020012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave prill 2019 listepagesa
Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 3,338,000 2019-07-11 2019-07-12 52821670012019 Pagese paaftesie Bashkia ure vajgurore 2167001,invalidet korrik 2019
Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 160,305 2019-07-11 2019-07-12 50921020012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret maj 2019 listepagesa
Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 266,520 2019-07-11 2019-07-12 52221670012019 Ndihme ekonomike Bashkia ure vajgurore 2167001,ndihma ekonomike qershor 2019
Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 74,809 2019-07-11 2019-07-12 51021020012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret maj 2019 listepagesa
Bashkia Ura Vajgurore (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 220,040 2019-07-11 2019-07-12 52421670012019 Ndihme ekonomike Bashkia ure vajgurore 2167001,ndihma ekonomike qershor 2019
Bashkia Ura Vajgurore (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 1,088,823 2019-07-11 2019-07-12 53021670012019 Pagese paaftesie Bashkia ure vajgurore 2167001,invalidet korik 2019
Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 327,740 2019-07-11 2019-07-12 50021020012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2102001 bashkia berat pagese pagese shlyerje kesti i kredise financuar nga CEB ndertim i banesave me qellim social shkresa e MF 16852 dt 05.12.2014 dhe shkresa 12221 date 25.06.2019
Gjykata e rrethit Berat (0202) Erion Ismailaj Berat 44,500 2019-07-11 2019-07-12 13610290122019 Shpenzime per honorare 1029012 gjykata berat,shpenzime avokat fat nr 45 dt 28.06.2019
Sp. Berati (0202) CFO PHARMA Berat 205 2019-07-11 2019-07-12 44610130642019 Ilaēe dhe materiale mjeksore Spitali 1013064, kontrate nr 2970 dt 17.06.2019 medikamente fat nr 76dt 27.06.2019
Bashkia Berat (0202) EXPLORER TRAVEL & TOURS Berat 137,925 2019-07-11 2019-07-12 50521020012019 Udhetim jashte shtetit 2102001 bashkia berat pagese pagese urdher prokurimi 20 dt 03.06.2019 ftesa per oferte 03.06.2019 fatura 178 dt 03.06.2019 seria 78091328 udhetim i jashtem konfimim MRPJ 6932 dt 10.05.2019
Bashkia Berat (0202) LEON KONSTRUKSION Berat 4,750,000 2019-07-11 2019-07-12 4712102012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 28 dt 31.05.2018 formulari i njoftimit te fituesit 26.09.2018 kontrata dt 29.10.2018 fatura 76 dt 15.05.2019 seria 57866571 sistemi i kondicionimit te godines se Bashkise Berat
Bashkia Berat (0202) BANKA E TIRANES Berat 8,500 2019-07-11 2019-07-12 51821020012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese eksperte te KPP te sherbimit civil urdher 920 dt 26.11.2018 dhe urdher 342 dt 30.04.2019 listepagesa
Sp. Berati (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 61,568 2019-07-11 2019-07-12 43910130642019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013064 Spitali ,te semuret e dializes per qershor 2019
Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 416,600 2019-07-11 2019-07-12 52321670012019 Ndihme ekonomike Bashkia ure vajgurore 2167001,ndihma ekonomike qershor 2019
Bashkia Berat (0202) KALLFA Berat 188,194 2019-07-11 2019-07-12 51921020012019 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 2 dt 24.01.2019 ftesa per oferte 31.01.2019 proces verbali 6 dt 12.02.2019 kontrata 893,1 dt 14.02.2019 fatura 967 dt 11.06.2019 seria 76222899 sherbim printimi
Gjykata e rrethit Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 4,040 2019-07-11 2019-07-12 13010290122019 Sherbime telefonike 1029012 gjykata berat,shpenzime telefon fat dt 30.06.2019
Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 2,000,000 2019-07-11 2019-07-12 50421020012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese kontrata 2241 dt 25.04.2019 relacioni maj 2019 dt 12.06.2019 fatura 39 dt 12.06.2019 seria 47746189 sherbimi i pastrimit
Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 3,338,999 2019-07-11 2019-07-12 52721670012019 Pagese paaftesie Bashkia ure vajgurore 2167001,invalidet korrik 2019
Bashkia Berat (0202) BANKA E TIRANES Berat 10,687 2019-07-11 2019-07-12 51321020012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret maj 2019 listepagesa
Sp. Berati (0202) FLORFARMA Berat 18,930 2019-07-11 2019-07-12 44710130642019 Ilaēe dhe materiale mjeksore Spitali 1013064, kontrate nr 2768 dt 19.06.2019 medikamente fat 85 dt 26.06.2019
Gjykata e rrethit Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 144,235 2019-07-11 2019-07-12 13110290122019 Posta dhe sherbimi korrier 1029012 gjykata berat,shpenzime postare fat nr 387 dt 29.06.2019
Prefektura e qarkut Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 480 2019-07-11 2019-07-12 15710160592019 Posta dhe sherbimi korrier 1016059 Prefektura Berat pagese fature poste nr 126 date 28.06.2019
Prefektura e qarkut Berat (0202) AULONA-POL-1 Berat 43,308 2019-07-11 2019-07-12 15910160592019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1016059 Prefektura Berat Kontrata nr 213/1 dt 08.02.2019 ruajtje me sistem alarmi audio-vizuale, fat 5595 dt 30.06.2019, up nr 2 dt 04.02.2019
Gjykata e rrethit Berat (0202) NAZERI - 2000 Berat 235,119 2019-07-11 2019-07-12 12810290122019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1029012 gjykata berat pagese kontr dt 24.05.2019 fat nr 1907 dt 30.06.2019 sherbimi rojeve
Bashkia Berat (0202) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Berat 21,374 2019-07-11 2019-07-12 51121020012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret maj 2019 listepagesa
Bashkia Berat (0202) Banka OTP Albania Berat 42,748 2019-07-11 2019-07-12 51221020012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret maj 2019 listepagesa
Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 3,335,225 2019-07-11 2019-07-12 52521670012019 Pagese paaftesie Bashkia ure vajgurore 2167001,invalidet korrik 2019
Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 254,860 2019-07-11 2019-07-12 52121670012019 Ndihme ekonomike Bashkia ure vajgurore 2167001,ndihma ekonomike qershor 2019
Bashkia Ura Vajgurore (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 137,230 2019-07-11 2019-07-12 53121670012019 Pagese paaftesie Bashkia ure vajgurore 2167001,invalidet korrik 2019
Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 21,374 2019-07-11 2019-07-12 51421020012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret maj 2019 listepagesa
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 419