Pagesa tė Thesarit 2014- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 615 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ZYRAEREGJISTRIMITTEPASURISETEPALUAJTSHME 13,100.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E REGJISTRIMIT TE PASURISE TE PALUAJTSHME Lushnje 3,500 2014-11-10 2014-11-11 55721290012014 Sherbime te tjera 2129001 Bashkia Lushnje Sa Xhirojme per lik tarife regjistrimi prone ne ZRPP fat.2731 dt.10.11.2014, u.prok.nr.29 dt.10.11.2014
Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E REGJISTRIMIT TE PASURISE TE PALUAJTSHME Lushnje 5,700 2014-08-08 2014-08-08 41221290012014 Sherbime te tjera 20129001 Bashkia Lushnje pagese per aplikim fat. nr.3012 dt.07.08.2014
Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E REGJISTRIMIT TE PASURISE TE PALUAJTSHME Lushnje 3,900 2014-07-17 2014-07-18 39321290012014 Sherbime te tjera 2129001 Bashkia Lushnje Sa Xhirojme per lik tarife regjistrimi prone ne ZRPP fat.2687 dt.17.07.2014, u.prok.nr.20 dt.16.07.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave