Pagesa tė Thesarit 2014- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 615 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
G.P.G.COMPANY 135,523,824.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 24,447,870 2014-12-22 2014-12-29 70621290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001Bashkia Lu lik.situacion nr.2, Rikualifikim i sheshit,unifikim fasadash fat.nr.10246636 dt.22.12.2014,kontr.nr.3225 dt.18.08.2014
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 8,587,278 2014-12-16 2014-12-17 70121290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001Bashkia Lu lik.rotondo Plukut,Postb;;ok rruga hyrjes Lushnje-Tirane fat.nr.10246632 dt.11.12.2014,kontr.nr.3478 dt.08.09.2014
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 28,500,000 2014-12-16 2014-12-17 70321290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001Bashkia Lu lik.rotondo Plukut,Postbllok rruga hyrjes Lushnje-Tirane fat.nr.10246548 dt.30.09.2014,kontr.nr.3478 dt.08.09.2014
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 29,640,000 2014-12-16 2014-12-17 70221290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001Bashkia Lu lik.rotondo Plukut,Postb;;ok rruga hyrjes Lushnje-Tirane fat.nr.10246608 dt.30.10.2014,kontr.nr.3478 dt.08.09.2014
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 37,050,000 2014-11-26 2014-11-27 59821290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001Bashkia lushnje rikualifikim sheshit ,unifikim fasadash kont. nr.3225 dt.18.08.2014, fat.10246610 dt.31.10.2014,fat.10246546 dt.30.09.2014
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 3,649,060 2014-05-02 2014-05-06 2272129001201 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BashkiaLushnje, Sa xhirojme ne llog. likujd kontrata Nr.3626, dt:05.12.2013 per Rikonstr. shkolla "A. Quka"Saver, Fat.seri 10246504, dt30.01.'2014 (lik. PERFUNDIMTAR
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 3,649,616 2014-04-21 2014-04-22 19421290012014. Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BashkiaLushnje, Sa xhirojme ne llog. likujd kontrata Nr.3626, dt:05.12.2013 per Rikonstr. shkolla "A. Quka"Saver, Fat.seri 10246504, dt30.01.'14 (lik. Pjesor)
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave