Transaksion Thesari 2014- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 615 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
G.P.G.COMPANY 135,523,824.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 24,447,870 2014-12-22 2014-12-29 70621290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001Bashkia Lu lik.situacion nr.2, Rikualifikim i sheshit,unifikim fasadash fat.nr.10246636 dt.22.12.2014,kontr.nr.3225 dt.18.08.2014
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 8,587,278 2014-12-16 2014-12-17 70121290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001Bashkia Lu lik.rotondo Plukut,Postb;;ok rruga hyrjes Lushnje-Tirane fat.nr.10246632 dt.11.12.2014,kontr.nr.3478 dt.08.09.2014
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 28,500,000 2014-12-16 2014-12-17 70321290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001Bashkia Lu lik.rotondo Plukut,Postbllok rruga hyrjes Lushnje-Tirane fat.nr.10246548 dt.30.09.2014,kontr.nr.3478 dt.08.09.2014
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 29,640,000 2014-12-16 2014-12-17 70221290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001Bashkia Lu lik.rotondo Plukut,Postb;;ok rruga hyrjes Lushnje-Tirane fat.nr.10246608 dt.30.10.2014,kontr.nr.3478 dt.08.09.2014
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 37,050,000 2014-11-26 2014-11-27 59821290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001Bashkia lushnje rikualifikim sheshit ,unifikim fasadash kont. nr.3225 dt.18.08.2014, fat.10246610 dt.31.10.2014,fat.10246546 dt.30.09.2014
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 3,649,060 2014-05-02 2014-05-06 2272129001201 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BashkiaLushnje, Sa xhirojme ne llog. likujd kontrata Nr.3626, dt:05.12.2013 per Rikonstr. shkolla "A. Quka"Saver, Fat.seri 10246504, dt30.01.'2014 (lik. PERFUNDIMTAR
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 3,649,616 2014-04-21 2014-04-22 19421290012014. Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 BashkiaLushnje, Sa xhirojme ne llog. likujd kontrata Nr.3626, dt:05.12.2013 per Rikonstr. shkolla "A. Quka"Saver, Fat.seri 10246504, dt30.01.'14 (lik. Pjesor)
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave