Pagesa tė Thesarit 2014- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 615 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ELEZAJSHPK 1,151,854.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) ELEZAJ SHPK Lushnje 376,900 2014-05-22 2014-05-27 28121290012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Bashkia lushnje sherbimi i ruajtjes se objekteve mars-15 prill,fat.10617039 dt.31.03.2014,fat.10617040 dt.15.04.2014,kontr.743 dt.28.02.2014
Bashkia Lushnje (0922) ELEZAJ SHPK Lushnje 194,418 2014-05-07 2014-05-08 23221290012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA LUSHNJE 2129001 sherbimi i ruajtjes se objekteve kant.3929 dt.30.12.2013,fat.10617029 dt.28.02.2014
Bashkia Lushnje (0922) ELEZAJ SHPK Lushnje 194,417 2014-04-03 2014-04-08 16421290012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Bashkia lushnje lik .fature sherbim ruajtje objekti,fat.10617024,dt.31.01.2014.
Bashkia Lushnje (0922) ELEZAJ SHPK Lushnje 192,960 2014-02-18 2014-02-19 8821290012014 Unspecified Bashkia Lushnje lik fature roje private dhjetor 2013
Bashkia Lushnje (0922) ELEZAJ SHPK Lushnje 193,159 2014-01-22 2014-01-29 4121290012014 Unspecified Bashkia lushnje lik .fature sherbim ruajtje objekti
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave