Transaksion Thesari 2014- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 615 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKAKOMBETAREEGREQISE 53,810,500.00 19 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 2,442,000 2014-12-29 2014-12-29 71121290012014 Ndihme ekonomike 2129001 Bashkia Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per shperblim ndihma ekonomike sipas listepageses,VKM nr.861 dt.17.12.2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 560,000 2014-12-29 2014-12-29 71421290012014 Ndihme ekonomike 2129001Bashkia Lushnje shperblim lindje per 112 certifikata listapagesa nr.5,shkresa Min.Brendshme nr.8639/15 dt.21.11.2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 175,000 2014-12-24 2014-12-26 71021290012014 Ndihme ekonomike 2129001Bashkia Lushnje lik.shperblim lindje per 35 certifikata listepagesa nr.4,shkresa Min.Brendshme nr.8639/15 dt.21.11.2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 70,000 2014-12-24 2014-12-26 70921290012014 Ndihme ekonomike 2129001Bashkia Lushnje lik.shperblim lindje per 14 certifikata listepagesa nr.3,shkresa Min.Brendshme nr.8639/15 dt.21.11.2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 175,000 2014-12-16 2014-12-17 70021290012014 Ndihme ekonomike 2129001Bashkia Lushnje shperblim lindje per 35 certifikata simbas listes
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 10,067,160 2014-12-17 2014-12-17 61221290012014 Ndihme ekonomike 2129001 Bashkia Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per pagese te Ndihmes Ekonomike sipas listepageses se muajit tetor,nentor,dhjetor 2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 100,000 2014-12-16 2014-12-17 69221290012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2129001 Bashkia Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per pagese Ndihme te menjehershme sipas listepageses se muajit shtator 2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 85,000 2014-12-05 2014-12-09 61021290012014 Grant per femije te lindur 2129001Bashkia Lushnje shperblim lindje per 17 certifikata simbas listes
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 200,320 2014-11-13 2014-11-14 58821290012014 Ndihme ekonomike 2129001 Bashkia Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per pagese te Ndihmes Ekonomike sipas listepageses se muajit shtator 2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 6,418,860 2014-11-13 2014-11-13 48721290012014 Ndihme ekonomike 2129001 Bashkia Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per pagese te Ndihmes Ekonomike sipas listepageses se muajit gusht shtator 2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 3,299,480 2014-09-16 2014-09-16 45721290012014 Ndihme ekonomike 2129001 Bashkia Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per pagese te Ndihmes Ekonomike sipas listepageses se muajit korrik 2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 3,281,440 2014-09-10 2014-09-12 41221290012014 Ndihme ekonomike 2129001 Bashkia Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per pagese te Ndihmes Ekonomike sipas listepageses se muajit Qershor 2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 3,281,760 2014-07-16 2014-07-16 39221290012014 Ndihme ekonomike 2129001Bashkia Lushnje ndihma ekonomike maj 2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 3,288,160 2014-07-14 2014-07-15 35721290012014 Ndihme ekonomike 2129001Bashkia Lushnje ndihma ekonomike prill 2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 3,347,580 2014-05-14 2014-05-14 25221290012014 Ndihme ekonomike Bashkia Lushnje ndihma ekonomike MARS 2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 3,291,780 2014-05-06 2014-05-07 23721290012014 Ndihme ekonomike Bashkia Lushnje ndihma ekonomike shkurt 2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 3,393,060 2014-03-11 2014-03-11 12321290012014 Unspecified Bashkia Lushnje ndihma ekonomike janar 2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 3,468,820 2014-02-25 2014-02-25 12021290012014 Unspecified Bashkia Lushnje ndihma ekonomike dhjetor 2013
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 6,865,080 2014-01-16 2014-01-20 621290012014 Unspecified Bashkia Lushnje ndihma ekonomike tetor-nentor 2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave