Pagesa tė Thesarit 2014- Bashkia Kucove (0217) (Mbi 350 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
IDLIRPRENDI 255,700.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Kucove (0217) IDLIR PRENDI Kuēove 400 2014-12-04 2014-12-05 46821240012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale shpenzime per materiale bashkia kucove kod.2124001 fat.7223716
Bashkia Kucove (0217) IDLIR PRENDI Kuēove 46,500 2014-08-13 2014-08-13 31621240012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri shpenzime per kompjuter bashkia kucove kod.2124001 fat.7223708
Bashkia Kucove (0217) IDLIR PRENDI Kuēove 39,500 2014-06-05 2014-06-06 20521240012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri blerja kompjuteri bashkia kucove kod.2124001 fat.7223703
Bashkia Kucove (0217) IDLIR PRENDI Kuēove 800 2014-06-05 2014-06-06 20921240012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyres bashkia kucove kod.2124001 fat.7223704
Bashkia Kucove (0217) IDLIR PRENDI Kuēove 168,500 2014-05-09 2014-05-09 16621240012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri blerje kompjuteri bashkia kucove kodi 2124001 fat 7223701
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave