Pagesa tė Thesarit 2014- Bashkia Kucove (0217) (Mbi 350 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
CITRUS 246,480.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Kucove (0217) CITRUS Kuēove 152,400 2014-11-27 2014-11-27 45221240012014 Kancelari - Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres - Te tjera materiale dhe sherbime speciale blerja kancelari e materiale bashkia kucove kod.2124001 fat.17499089
Bashkia Kucove (0217) CITRUS Kuēove 9,240 2014-09-22 2014-09-23 35521240012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres shpenzime per materiale bashkia kod.2124001 fat.15450467
Bashkia Kucove (0217) CITRUS Kuēove 56,400 2014-06-12 2014-06-12 21921240012014 Blerje dokumentacioni - Kancelari - Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres - Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave shpenzime per materiale e kancelari bashkia kucove kod.2124001 fat.14631845
Bashkia Kucove (0217) CITRUS Kuēove 17,640 2014-05-16 2014-05-19 20121240012014 Blerje dokumentacioni - Kancelari - Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Shpenzime kancelari e mater.tjera bashkia kodi 2124001fat 14631808
Bashkia Kucove (0217) CITRUS Kuēove 10,800 2014-04-24 2014-04-25 15421240012014 Kancelari - Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres shpenzime per kancelari e materiale bashkia kod.2124001 fat.14631869
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave