Pagesa tė Thesarit 2014- Bashkia Kucove (0217) (Mbi 350 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 99,630.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Kucove (0217) SAFET MERKO Kuēove 600 2014-12-04 2014-12-05 46721240012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme shpenzime per materiale bashkia kucove kod.2124001 fat.7222333
Bashkia Kucove (0217) ILIR MANKA Kuēove 52,320 2014-10-29 2014-10-29 41221240012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme - Kancelari - Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres - Te tjera materiale dhe sherbime speciale kancelari,materialezyre etj.bashkia kod.2124001 fat.15863636
Bashkia Kucove (0217) SAFET MERKO Kuēove 800 2014-10-15 2014-10-15 39721240012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme shpenzime per materiale hidraullike bashkia kod.2124001 fat.7222328
Bashkia Kucove (0217) AQIF MARRA Kuēove 20,110 2014-04-24 2014-04-25 15621240012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme - Kancelari - Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres shpenzime per materiale e kancelari bashkia kod.2124001 fat.7008225
Bashkia Kucove (0217) AQIF MARRA Kuēove 25,800 2014-04-09 2014-04-10 12721240012014 Blerje dokumentacioni - Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme - Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres materiale e paisje tjera bashkia kod.2124001 fat.7008218
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave