Pagesa tė Thesarit 2014- Bashkia Korce (1515) (Mbi 713 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ARTANSIMA 219,360.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) ARTAN SIMA Korēe 50,000 2014-10-24 2014-10-27 61821220012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA KORCE ZBATIM V GJYQI NR 41-2012-3246(M CIKO)
Bashkia Korce (1515) ARTAN SIMA Korēe 50,000 2014-06-17 2014-06-18 36721220012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA KORCE ZBATIM V GJYQI NR 41-2012-3246 (M CIKO)
Bashkia Korce (1515) ARTAN SIMA Korēe 39,360 2014-06-10 2014-06-12 33621220012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE FAT 903,904 DT 4.06.2012 SHP GJYQSORE,PERMBARIMORE
Bashkia Korce (1515) ARTAN SIMA Korēe 30,000 2014-04-25 2014-04-28 27021220012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA KORCE ZBATIM V GJYQI NR 41-2012-3246(M CIKO)
Bashkia Korce (1515) ARTAN SIMA Korēe 50,000 2014-03-21 2014-03-24 18021220012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA KORCE ZBATIM V GJYQI NR 41-2012-2481(M CIKO)
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave