Pagesa tė Thesarit 2014- Bashkia Korce (1515) (Mbi 713 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 340,641.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) QEND.KOMBETARE E PANAIREVE Korēe 70,641 2014-12-30 2014-12-31 80721220012014 Shpenzime per honorare BASHKIA KORCE PJESEMARJE NE PANAIRIN KOMBETAR LEVIZES 2014 FAT 26 DATE 12.12.2014
Bashkia Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korēe 9,000 2014-12-11 2014-12-11 73621220012014 Shpenzime per honorare BASHKIA KORCE TATIM NE BURIM
Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korēe 81,000 2014-12-11 2014-12-11 73521220012014 Shpenzime per honorare BASHKIA KORCE 2122001 PAGESE PER KRYERJEN E SHERBIMIT SOCIAL PROJEKTI QENDRA KOMUNITARE PER TE MOSHUARIT
Bashkia Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korēe 18,000 2014-12-01 2014-12-02 70021220012014 Shpenzime per honorare BASHKIA KORCE TATIM NE BURIM
Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korēe 162,000 2014-12-01 2014-12-02 69921220012014 Shpenzime per honorare BASHKIA KORCE 2122001 PAGESE SHERBIMIT SOCIAL PROJEKTI QENDR.KOMUNITATRE PER TE MOSHUARIT
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave