Pagesa tė Thesarit 2014- Bashkia Korce (1515) (Mbi 713 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,379,426,754.00 713 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) BLEDAR FOLLAJ Korēe 31,000 2014-12-31 2014-12-31 81421220012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KORCE SHPENZ PER MIREMBAJTJEN E RRJETIT HIDRAULIK FAT 85 DATE 23.12.2014
Bashkia Korce (1515) ZISO MIHO MARKO Korēe 334,825 2014-12-30 2014-12-31 1521220012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA KORCE USHQIME PROJK NXITJEN VIJUESHMERINE E PERPARIMIT TE NXENS ROMME E EGJIPTIANE SHK NAIN FRASHERI FAT45 DATE 23.12.2014
Bashkia Korce (1515) SIMAKU SHPK Korēe 929,100 2014-12-30 2014-12-31 80921220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive BASHKIA KORCE RIKONSTRUKSION PISTA E STADIUMIT KORCE FAT 496 DATE 09.04.2012
Bashkia Korce (1515) QEND.KOMBETARE E PANAIREVE Korēe 70,641 2014-12-30 2014-12-31 80721220012014 Shpenzime per honorare BASHKIA KORCE PJESEMARJE NE PANAIRIN KOMBETAR LEVIZES 2014 FAT 26 DATE 12.12.2014
Bashkia Korce (1515) JOSIF DELIU Korēe 251,651 2014-12-30 2014-12-31 1421220012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim BASHKIA KORCE SHPENZ KARBURANTI PER NGROHJE FAT 282 DATE 19.12.2014
Bashkia Korce (1515) SOTIRAQ LLAMBI PLASARI Korēe 22,800 2014-12-31 2014-12-31 81321220012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri BASHKIA KORCE PJESE KEMBIMI PER MAKINAT FAT 920 DATE 22.12.2014
Bashkia Korce (1515) PROMO PRINT Korēe 17,760 2014-12-31 2014-12-31 81521220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE SHERBIME PRINTIMI FAT 215 DATE 24.12.2014
Bashkia Korce (1515) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Korēe 20,920 2014-12-30 2014-12-31 80821220012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE TVMP DHE GJOBA MJETI FAT 118681559 DATE 18.12.2014 FAT 163389242 DATE 26.12.2014
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korēe 65,970 2014-12-31 2014-12-31 81121220012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim BASHKIA KORCE MATERIALE PASTRIMI FAT 1088 DATE 18.12.2014
Bashkia Korce (1515) HROMODHOMIA ALBANIA Korēe 380,000 2014-12-30 2014-12-31 81021220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KORCE VIJEZIMI I RRUGEVE LIKUJDIM PJESOR FAT.32 DATE 29.08.2014
Bashkia Korce (1515) PROMO PRINT Korēe 178,800 2014-12-31 2014-12-31 81221220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE MATERIALE PROMOCIONALE KARTOLINA FAT 203 DATE 18.12.2014
Bashkia Korce (1515) VROHORITI Korēe 24,480 2014-12-31 2014-12-31 81621220012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BASHKIA KORCE PARKET LAMINAT FAT 359 DATA 26.12.2014
Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korēe 14,654 2014-12-31 2014-12-31 81821220012014 Elektricitet 2122001 BASHKIA KORCE ENERGJI BANESA SOCIALEPRILL 2013 SHTATOR 2014 KONTRATA 626185 , KONTRATA 626386 JANAR 2013 SHTATOR 2014
Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korēe 47,920,959 2014-12-29 2014-12-30 80321220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - objekte me vlere historike BASHKIA KORCE RESTAURIM PAZARI I VJETER KORCE FAT 175 DATE 23.12.2014
Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korēe 1,266,000 2014-12-29 2014-12-29 80421220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE 2122001 SHPERBLIM NDIHME EKONOMIKE DHJETOR 2014
Bashkia Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korēe 3,100 2014-12-29 2014-12-29 80021220012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA KORCE TATIM NE BURIM
Bashkia Korce (1515) BANKA E TIRANES Korēe 1,920,000 2014-12-29 2014-12-29 80521220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE 2122001 SHPERBLIM NDIHME EKONOMIKE DHJETOR 2014
Bashkia Korce (1515) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Korēe 4,320,000 2014-12-29 2014-12-29 80221220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 SHPERBLIM PAAFTESI MUAJI DHJETOR 2014
Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korēe 11,459 2014-12-29 2014-12-29 80621220012014 Sherbimet bankare BASHKIA KORCE 2122001 KOMISION BANKAR PAGESE PRICIPIALI TE TRANSHIT TE PARE PROJKT NDERTIMI I BANESAVE ME QELLIM SOCIAL TE FINANCUAR NGA CEB
Bashkia Korce (1515) FOCUS PRESS Korēe 13,500 2014-12-26 2014-12-29 79821220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE PUBLIKIM NJOFTIMI NE GAZETE PER VEND VAKANT FAT 542 DATE 15.12.2014
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 27,900 2014-12-29 2014-12-29 79921220012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA KORCE 2122001 SHPERBLIM PER PENSION PLEQERIE
Bashkia Korce (1515) MENI Korēe 778,050 2014-12-26 2014-12-29 79721220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore BASHKIA KORC QENDRA PER MBROJTJEN DHE PROMOVIMIN E KULTURES FAT 46 DATE 22.12.2014
Bashkia Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korēe 885,000 2014-12-29 2014-12-29 80121220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 SHPERBLIM I TE VERBEREVE DHE PARA TETRA PLEGJIKEVE DHJETER 2014
Bashkia Korce (1515) MISIONI EMANUEL Korēe 16,250 2014-12-24 2014-12-26 79221220012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BASHKIA KORCE PROJEKT QENDER KOM FEMIJET NE NEJOVE FAT 30 DATE 05.12.2014
Bashkia Korce (1515) MISIONI EMANUEL Korēe 24,356 2014-12-24 2014-12-26 79121220012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BASHKIA KORCE PROJK QENDER PER PERSONAT E MOSHES TE VETMUAR FAT 29 DATE 05.12.2014
Bashkia Korce (1515) BANKA E TIRANES Korēe 2,363,260 2014-12-24 2014-12-26 79521220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE 2122001 NDIHME EKONOMIKE DHJETOR 2014
Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korēe 25,526,882 2014-12-24 2014-12-26 79321220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE RIKONSTRUKSION I PARKUT RINIA FAT 174 DATE 24.12.2014
Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korēe 1,674,500 2014-12-24 2014-12-26 79621220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE 2122001 NDIHME EKONOMIKE DHJETOR 2014
Bashkia Korce (1515) ZISO MIHO MARKO Korēe 30,000 2014-12-24 2014-12-26 79421220012014 Shpenzime per pritje e percjellje BASHKIA KORCE SHPENZIME KOKTEILI DITA NDERKOMBETARE E PAK FAT 35 DATE 02.12.2014
Bashkia Korce (1515) KLIK EKSPO GROUP Korēe 167,532 2014-12-24 2014-12-26 79021220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE PJESEMARJE NE PANAIRIN NDERKOMBETA TE TURIZMIT FAT 124 DATE 25.11.2014
Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korēe 51,446,139 2014-12-23 2014-12-24 74621220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE RIKONSTRUKSION SHESHI RRUGICAT TEK KULLA PANORAMA SHESHI TEK TEATRI FAT 171 DATE 09.12.2014
Bashkia Korce (1515) "EUROCOL" Korēe 46,895,522 2014-12-23 2014-12-24 74521220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KORCE RIKONSTRUKSION PARKU RINIA FAT 172 DATA 09.12.2014
Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korēe 1,519,100 2014-12-22 2014-12-23 78421220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE NDIHME EKONOMIKE NENTOR 2014
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korēe 33,282 2014-12-22 2014-12-23 77921220012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme - Kancelari BASHKIA KORCE KANCELARI PER QKR LIK FAT NR.1014 DT.04.12.2014
Bashkia Korce (1515) HROMODHOMIA ALBANIA Korēe 349,292 2014-12-23 2014-12-23 78921220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KORCE VIJEZIMI I RRUGEVE FAT 32 DATE 29.08.2014
Bashkia Korce (1515) JOSIF DELIU Korēe 536,515 2014-12-22 2014-12-23 78121220012014 Karburant dhe vaj - Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim BASHKIA KORCE KARBURANT LIK PJESOR FAT NR.196 DT.20.10.2014
Bashkia Korce (1515) VASILIKA ZALLĖMI Korēe 13,800 2014-12-22 2014-12-23 77721220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE PRINTIME BANERA LIK FAT NR.120 DT.03.12.2014
Bashkia Korce (1515) BANKA E TIRANES Korēe 2,238,460 2014-12-22 2014-12-23 78321220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE NDIHME EKONOMIKE NENTOR 2014
Bashkia Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korēe 17,496,325 2014-12-23 2014-12-23 78621220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 INVALIDE TE VERBERIT MUAJI DHJETOR DHE ENERGJI E PRAPAMBETUR
Bashkia Korce (1515) PROMO PRINT Korēe 7,500 2014-12-22 2014-12-23 77621220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE PRINTIME FTESA LIK FAT NR.174 DT.01.12.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave