Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) (Mbi 600 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 429,046,424.00 600 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 555,833 2014-12-30 2014-12-31 88910930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI pagese per projektet,shkrese nr 111 dt 23.12.2014,liste Dhjetor 2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) A.E. DISTRIBUTION Tirane 162,000 2014-12-30 2014-12-31 90110930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/24 dt 18.12.2014,fat nr 55 dt 22.12.2014,seri 188920555
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 916,172 2014-12-31 2014-12-31 90810930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi Ardian Dautaj,vendim nr 4729 dt 03.06.2011,shkrese e MF nr 18195/1 dt 30.12.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) GECI Tirane 200,000 2014-12-30 2014-12-31 89510930012014 Sherbime te tjera 602 MEI qera salle,fat nr 9869 dt 24.12.2014,seri 17809869,program nr 77/25 dt 24.12.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) TRIS COMPANY Tirane 11,238 2014-12-30 2014-12-31 89310930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI tarife permbarimore,shkrese nr 174 dt 18.12.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,372,765 2014-12-31 2014-12-31 89110930012014 Sherbime te tjera - Sherbimet bankare 602 MEI sherbim konsulence,66.400 euro me 141 lek,BBH ConsultingAG,kontrate nr 786/1 d t25.11.2013 ne vazhdim,fat nr 2014/900504-54139 dt 19.12.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) NO LIMITS Tirane 172,298 2014-12-30 2014-12-31 89810930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI pajisje per projektin,shkrese nr 118 dt 26.12.2014,fat nr 2151,2152,2153,2154,2155 dt 24.12.2014,seri 19422901/2/3/4/5 dt 24.12.2014,kontrate nr 110 dt 22.12.2014,pv i marrje ne dorezim dt 23.12.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) SHAGA. Tirane 628,416 2014-12-30 2014-12-31 89710930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI pajisje per projektin,shkrese nr 120 dt 26.12.2014,fat nr 3953 d t26.12.2014,seri 18736953,kontrate nr 108 dt 19.12.2014,pv i marrje ne dorezim dt 263.12.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) A.E. DISTRIBUTION Tirane 162,000 2014-12-30 2014-12-31 90210930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/2 d t18.12.2014,fat nr 54 dt 22.12.2014,seri 188920554
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 2,065,926 2014-12-30 2014-12-31 89010930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI pajisje per projektin,shkrese nr 112 d t23.12.2014,fat nr 532 dt 19.12.2014,seri 18741784,kontrate nr 96 d t17.12.2014,pv i marrje ne dorezim dt 22.12.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,000 2014-12-29 2014-12-30 90610930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 43 dt 26.12.2014,bordeo dhjetor 2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 63,500 2014-12-29 2014-12-30 90510930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 43 dt 26.12.2014,bordeo dhjetor 2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) EFEKT Tirane 40,000 2014-12-29 2014-12-30 89910930012014 Sherbime te tjera 602 MEI sherbim fonie,pv emergjence dt 19.12.2014,fat nr 17 d t19.12.2014,seri 1105630
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,000 2014-12-29 2014-12-30 90410930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 43 dt 26.12.2014,bordeo dhjetor 2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) EFEKT Tirane 40,000 2014-12-29 2014-12-30 90010930012014 Sherbime te tjera 602 MEI sherbim fonie,pv emergjence dt 22.12.2014,fat nr 49 dt 22.12.2014,seri 1105649
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) MAJLIND LAMĒE Tirane 78,000 2014-12-29 2014-12-30 89410930012014 Sherbime te tjera 602 MEI materiale,up nr 41 d t10.12.2014,njoftim fit dt 18.12.2014,fat nr 22 dt 23.12.2014,seri 17963972,fh nr 23 dt 23.12.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 159,287 2014-12-29 2014-12-30 88510930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 310001696743,fat dt 30.11.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 7,207 2014-12-27 2014-12-29 88210930012014 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 5309814,fat dt 01.12.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 89,093 2014-12-27 2014-12-29 88010930012014 Paga baze - Sherbime telefonike 600-602 MEI telefon,kodi 22723865702,fat dt 31.08.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 174,513 2014-12-27 2014-12-29 88410930012014 Sherbime telefonike 600 MEI telefon,kodi 31001696743,fat dt 28.02.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 50,744 2014-12-27 2014-12-29 88110930012014 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 2289150397,22723865702,fat dt 30.11.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ARBANA SH. A. Tirane 552,540 2014-12-27 2014-12-29 89210930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI shwerbim roje,shtese kontrate nr 297/16 dt 27.11.2014,fat nr 1 d t24.12.2014,seri 18345416
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 181,538 2014-12-27 2014-12-29 88310930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 310001696743,fta dt 31.10.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) GECI Tirane 106,466 2014-12-27 2014-12-29 84910930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231MEI T.V.SH projekti Alterenergy,urdher nr 421 dt 11.12.2014,fat nr 9667 dt 26.11.2014,seri 17809667
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) SHKELQIM HYSEN CELA Tirane 14,000 2014-12-26 2014-12-26 87610930012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MEI dhurata,program pritje nr 77/23 d t17.12.2014,fat nr 35 d t18.12.2014,seri 6869640,fh nr 20 dt 18.12.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 298,680 2014-12-26 2014-12-26 8770930012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MEI kartolina,up nr 42 dt 17.12.2014,pv dt 19.12.2014,njoftim fit dt 19.12.2014,fat nr 309 dt 23.12.2014,seri 194427,fh nr 22 dt 23.12.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Tirane 8,400 2014-12-26 2014-12-26 87710930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI karton jeshil,urdher nr 429 d t15.12.2014,fat nr 284 dt 23.12.2014,seri 18081593
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ADRION / TIRANE Tirane 9,900 2014-12-26 2014-12-26 87410930012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 MEI dhurata,program pritje dt 17.12.2014,fat nr 83 dt 18.12.2014,seri 14479683,fh nr 21 dt 18.12.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 12,000 2014-12-24 2014-12-26 87510930012014 Sherbime te tjera 602 MEI lule,pv emergjence dt 18.12.2014,pv dt 18.12.2014,fat nr 21 dt 18.12.2014,seri 7615671
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 90,241 2014-12-24 2014-12-26 87210930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 02.12.2014,autorizim nr 7046 dt 01.12.2014,fat nr 4193 dt 02.12.2014,seri 19005643
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) EFEKT Tirane 40,000 2014-12-26 2014-12-26 87310930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI sherbim fonie,pv emergjence dt 24.11.2014,fat nr 20 d t24.11.2014,seri 1105608
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 168,879 2014-12-24 2014-12-26 87110930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 02.12.2014,autorizim nr 7047 dt 01.12.2014,fat nr 4195 dt 02.12.2014,seri 19005645
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) 2R-CONSTRUCTION Tirane 4,016,600 2014-12-23 2014-12-24 84610930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI T.V.SH "Alterenergy",urdher nr 419 dt 09.12.2014,fat nr 5 DT 21.11.2014,seri 41178876,kontrate nr 3048/9
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 78,990 2014-12-23 2014-12-24 85910930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI liste pritje,page nentor 2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BAHAS Tirane 4,016,600 2014-12-23 2014-12-24 84510930012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MEI T.V.SH "Alterenergy",urdher nr 4811 dt 09.12.2014,fat nr 41dt 05.11.2014,seri 71928985,kerkese per rimbursim dt 03.12.2014kontrate nr 3048/9 dt 25.06.2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) MAK - OLIMPIK Tirane 110,752 2014-12-23 2014-12-24 86810930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 15.12.2014,autorizim nr 7360 dt 15.12.2014,fat nr 41 dt 15.12.2014,seri 07274630
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,000 2014-12-23 2014-12-24 86010930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI pagese K.K.T ,shkrese nr 7424 d t17.12.2014,6961 d t25.11.2014,boredo nentor 2014
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 199,915 2014-12-23 2014-12-24 87610930012014 Sherbime te tjera 602 MEI lyerje,up nr 39 dt 01.12.2014,ftese per oferte dt 02.12.2114,njofti fit dt 11.12.2014,fat nr 26 dt 17.12.2014,seri 87110926
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 92,580 2014-12-23 2014-12-24 86910930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 30.10.2014,autorizim nr 6458 dt 30.10.2014,fat nr 4084 dt 30.10.2014,seri 17154284
Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 180,000 2014-12-23 2014-12-24 86610930012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 MEI kompesim karburanti,shkrese nr 430 d t19.12.2014,ligji nr 10160 dt 15.10.2009
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave