Pagesa tė Thesarit 2014- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) (Mbi 310 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
Sektoriitatimevetetjera 1,085,580.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-12-09 2014-12-10 32410730012014 Shpenzime per honorare KQZ Tatim honorare per petagog bordero dt.09.12.2014 shkresa nr.1838 dt.02.12.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-11-12 2014-11-13 29310730012014 Shpenzime per honorare KQZ ,lik tatim honorare pedagog,shkrese nr 1424 dt 29.10.2014 bordero dt 11.11.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-10-28 2014-10-29 27610730012014 Shpenzime per honorare KQZ Tatim Honorare per petagog pjesmarrje ad hoc bordero 28.10.2014 shkresa nr.1406 dt.23.10.2014
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 678,336 2014-08-27 2014-08-28 21810730012014 Kontribute per sigurime shoqerore - Paga baze KQZ sigurime diferencat nga viti 2013 , urdher pagesa prill shtator 2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 399,944 2014-08-27 2014-08-28 21710730012014 Paga baze KQZ tatimi diferencat nga viti 2013 , urdher pagesa prill shtator 2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,300 2014-04-04 2014-04-07 10110730012014 Sherbime te tjera KQZ Tatim Sherb pjesemarje ne kom ad-hoc shkrese 233 dt 21.02.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave