Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 859 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BARON 807,974.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) B A R O N Tirane 49,594 2014-12-19 2014-12-23 84010260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike Min Mjedisit vendim gjyqi tvsh sh 4.12.14 fat 288 dt 21.11.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) B A R O N Tirane 447,580 2014-12-09 2014-12-10 64710260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike MIN MJDEDISIT tvsh rez i prespes sh 2.12.2014 fat 11.11.2014 s 16632549 ; 550
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) B A R O N Tirane 207,200 2014-11-24 2014-11-25 57810260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1026001 602 MIN MJEdisit projekt sh 12.11.2014 vkm 11.9.2006 fat 13.10.2014 s 16632552 sh 21.11.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) B A R O N Tirane 103,600 2014-08-22 2014-08-26 35210260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike MIN MJDEDISIT tvsh. vkm 11.9.2006 f 21.7.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave