Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 859 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKAETIRANES 1,791,894.00 15 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 87,308 2014-12-02 2014-12-03 59910260012014 Shtese page per funksionin MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 123,468 2014-11-03 2014-11-04 52110260012014 Paga baze MIN MJEDISIT page tetor 2014 pl 107 f 105
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 155,822 2014-10-01 2014-10-02 43210260012014 Paga baze MIN MJEDISIT page shtator 2014 pl 106 f 106
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 155,822 2014-09-01 2014-09-01 38310260012014 Shtese page per funksionin MIN MJEDISIT page gusht 2014 pl 106 f 104
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 156,003 2014-08-01 2014-08-01 33710260012014 Paga baze MIN MJEDISIT page koorik 2014 pl 106 f 106
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 156,003 2014-07-01 2014-07-01 29010260012014 Shtese page per vjetersi ne pune MIN MJEDISIT pageQERSHOR 2014 pl 106 f 106
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,500 2014-06-05 2014-06-06 25810260012014 Udhetim i brendshem MIN MJDEDISIT Dieta bordero qershor 2014 urdh 50 dt 24.01.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 147,995 2014-06-02 2014-06-02 23110260012014 Shtese page per funksionin 602 MIN MJDEDISIT page maj 2014 pl 106 f 106
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 149,702 2014-05-02 2014-05-02 17710260012014 Shtese page per vjetersi ne pune MIN MJDEDISIT PAGE BORDERO PRILL 2014 PL 106 F 106
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,500 2014-04-08 2014-04-09 16310260012014 Udhetim i brendshem 602 MIN MJEdisit dieta,U,M nr 50 dt 24.01.2014,liste dt 07.04.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 174,164 2014-04-01 2014-04-02 13610260012014 Paga baze 600 MIN MJEdisit paga mars,list poagese 2014,np 106
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 170,653 2014-03-03 2014-03-03 9110260012014 Unspecified 600 MIN MJEdisit PAGA SHKURT 2014,LIST PAGESE 2014.NP 97/97
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 170,418 2014-02-03 2014-02-04 4910260012014 Unspecified 600 MIN MJED paga janar 2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 46,000 2014-01-22 2014-01-22 381026012014 Unspecified 600 min mjedisit djeta br vendit list 22.01.2014 um nr 50 dt 24.01.2013
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 87,536 2014-01-13 2014-01-13 610260012014 Unspecified 600 MIN MJED PAGA DHJETOR 2013 97/97
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave