Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 859 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
BANKACREDINS 31,108,651.00 41 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 66,027 2014-12-24 2014-12-29 88610260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Mjedisit vendim gjyqi dieta sh 12.11.2014 lp 22.12.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-12-22 2014-12-23 87210260012014 Shpenzime per honorare Min Mjedisit honorare sh 16.12.2014 lp 22.12.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 949,160 2014-12-19 2014-12-23 62010260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi dritan arapi nr 1979 dt 4.10.2011
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 391,340 2014-12-19 2014-12-23 80210260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim Dashamir Koltraka nr 3818 dt 10.5.2011
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 640,500 2014-12-15 2014-12-16 76410260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Violeta Cojniku nr 1576 7.4.2011; nr 7976 26.10.10 lp 15.12.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 595,991 2014-12-10 2014-12-11 72810260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi 9 dt 14.1.2013 Bashkim Ballabani sh 5.12.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 44,400 2014-12-05 2014-12-09 62910260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike MIN MJEDISIT kosto lokale vkm 17.4.2014 lp 5.12.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 660,370 2014-12-03 2014-12-04 61010260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MIN MJEDISIT vendim gjyqi Dragush Zjarri vendim 10.3.2014 sh 2.12.2014 lp 2.12.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 606,158 2014-12-02 2014-12-03 60010260012014 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJEDISIT page nentor 2014 pl 107 f 103
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 468,720 2014-11-24 2014-11-25 58010260012014 Shpenzime per honorare 1026001 602 MIN MJEdisit honorare sh 25.7.2014 sh 21.11.2014 lp 24.11.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,400 2014-11-17 2014-11-18 56710260012014 Shpenzime per honorare 602 MIN MJEdisit honorare,shkrese 24.6.2014 lp 17.11.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,750,000 2014-11-10 2014-11-10 56110260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike MIN MJDEDISIT transferte kosto sh min mjedisit 5.11.2014 aktmarrveshje 25.6.2012 vkm 11.9.2006
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 352,800 2014-11-06 2014-11-07 54410260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJEDISIT honorare sh min 2.9.2014 akt marrveshje 9.5.2012 kont 2.9.2014 lp 6.11.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 101,732 2014-11-06 2014-11-07 53410260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJEDISIT kosta lokale vkm 17.4.2014 lp 5.11.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 408,600 2014-11-06 2014-11-07 54310260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN MJEDISIT honorare sh min 2.9.2014 akt marrveshje 9.5.2012 kont 2.9.2014 lp 6.11.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 600,460 2014-11-03 2014-11-04 52210260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per gradat ushtarake - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJEDISIT page tetor nr 107;105
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,545,600 2014-10-27 2014-10-27 51110260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MIN MJEdisit kosto lokale sit shp 10.10.2014 akt marrveshje B/ vkm 319 dt 9.5.2012 $32000 me kurs 110.8 sh min medisi dt 27.10.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,556,774 2014-10-23 2014-10-24 50410260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 231 MIN MJEdisit kosto lokale projekti biosigurise marrv 27.10.2004 ligji 9279 23.9.2004 sh min mjedis30.9.2014 sh min fin 21.10.2014 $ 23034me kurs 111 transferte
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-10-20 2014-10-21 49410260012014 Shpenzime per honorare MIN MJDEDISIT honorare sh 6.10.2014 lp 20.10.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 72,500 2014-10-03 2014-10-03 44210260012014 Udhetim i brendshem MIN MJDEDISIT dieta sh 3.10.2014 lp 3.10.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 647,943 2014-10-01 2014-10-02 43310260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJEDISIT page shtator nr 106;106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-09-03 2014-09-04 39310260012014 Shpenzime per honorare MIN MJDEDISIT honorare sh 4.8.2014 lp 3.9.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 101,732 2014-09-03 2014-09-04 39010260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike MIN MJDEDISIT PAGE projekti vkm 17.4.2014 k 15.3.2014 lp 02.09.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 659,718 2014-09-01 2014-09-01 38410260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJDEDISIT PAGE gusht 2014 nr 106;104
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-08-27 2014-08-28 37310260012014 Shpenzime per honorare MIN MJEDISIT anetar KKt sh 4.8.2014 lp 27.8.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 660,260 2014-08-01 2014-08-01 33810260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Te tjera transferta tek individet MIN MJEDISIT page korrik 2014 pl 106 f 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 612,228 2014-07-01 2014-07-01 29110260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJEDISIT pageQERSHOR 2014 pl 106 f 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-06-05 2014-06-06 23710260012014 Shpenzime per honorare MIN MJDEDISIT HONORARE URDH 870 DT 30.05.2014 VKM 887 DT 3.10.2013 BORDERO QERSHOR MB. 10%
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 599,097 2014-06-02 2014-06-02 23210260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet 602 MIN MJDEDISIT page maj 2014 pl 106 f 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-05-09 2014-05-09 18710260012014 Shpenzime per honorare MIN MJDEDISIT honorare urdh 529/10 dt 15.04.2014 vkm 887 dt 3.10.203 bordero 7.03.2014 mbajt 10%
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 573,447 2014-05-02 2014-05-02 17810260012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN MJDEDISIT PAGE BORDERO PRILL 2014 PL 106 F 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,566,656 2014-04-11 2014-04-11 17010260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - pyje 231 MIN MJEdisit RIMBURSIM FONDE DONATORI TRANSHI 4-TE MARREVESHJE GRANTIR VKM NR 319 DT09.05.2012 URDHER NR 30 DT 11.04.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,500 2014-04-08 2014-04-09 16410260012014 Udhetim i brendshem 602 MIN MJEdisit dieta,U,M nr 50 dt 24.01.2014,liste dt 07.04.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-04-08 2014-04-09 13910260012014 Shpenzime per honorare 602 MIN MJEdisit honorare,shkrese nr 407 dt 20.03.2014,V.K.M nr 887 dt 03.10.2013
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 487,615 2014-04-01 2014-04-02 13710260012014 Paga baze - Te tjera transferta tek individet 600,MIN MJEdisit paga mars 2014,list pagese 2014,np 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,500 2014-03-10 2014-03-11 9610260012014 Unspecified MIN MJEdisit VENDIM GJYQI 7030 29.09.2011 Dritan Arapi
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 429,775 2014-03-03 2014-03-03 9210260012014 Unspecified 600 MIN MJEdisit PAGA SHKURT 2014,LIST PAGESE 2014.NP 97/97
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 260,083 2014-02-03 2014-02-04 5010260012014 Unspecified 600 MIN MJED paga janar 2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 169,692 2014-02-03 2014-02-04 5410260012014 Unspecified 604 MIN MJED pages list pritje janar 2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 168,408 2014-01-23 2014-01-23 10260012014 Unspecified 606 min mjedisit paga liste pritje dhjetor 2013
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave