Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 859 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BAILIFFSEVICES-MATANI&CO 1,273,328.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 532,903 2014-12-22 2014-12-23 82310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi kastriot Mema nr 465 dt 16.5.2011 sh 15.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 630,425 2014-10-22 2014-10-23 48910260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MINISTRIA E MJEDISIT vendim gjykate sh 9731 dt 2.10.2014 sh min fin 13575/1dt 8.10.201 4vendim 19.5.2011 Xhelal Mollajmeri
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 110,000 2014-03-24 2014-03-25 12510260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MIN MJEDIDISIT VENDIM 2019 DT 18.12.2008 DAJLANI SHKR 1359/3 DT 13.03.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave