Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 859 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ARBENPETRITSPAHO 246,400.00 2 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARBEN PETRIT SPAHO Tirane 112,000 2014-08-20 2014-08-21 35010260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 231 MINISTRIA E MJEDISIT pagese tvsh rezervati biosforik prespes marveshje kfw dhe qeverise shqiptare , vkm 606 dt 11.9.2006 ft 15 dt 24.7.14 seri 71149465 drejt projekteve shkrese 1.8.14
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARBEN PETRIT SPAHO Tirane 134,400 2014-05-15 2014-05-15 20710260012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 MINISTRIA E MJEDISIT pagese tvsh rezervati biosforik prespes marveshje kfw dhe qeverise shqiptare dt 14.5.14 vkm 606 dt 11.9.2006 ft 13 dt 6.2.14 seri 71149463 drejt projekteve shkrese 25.3.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave