Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 859 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ALBTOURS"D"-VASTOUROPERATORE 3,087,842.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 803,468 2014-12-05 2014-12-09 64110260012014 Udhetim jashte shtetit 602 MIN MJEdisit dieta pv 21.10.2014 fat 21.10.2014 s 15888300
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 165,900 2014-10-10 2014-10-13 47310260012014 Udhetim jashte shtetit MIN MJDEDISIT bileta pv 23.7.2014 fat 23.7.2014 s 15998844
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 78,383 2014-10-10 2014-10-13 47410260012014 Udhetim jashte shtetit MIN MJDEDISIT bileta pv 7.7.2014 fat 7.7.2014 s 14529047
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 877,100 2014-09-03 2014-09-04 36410260012014 Udhetim jashte shtetit 231 MINISTRIA E MJEDISIT bileta pv 23.5.2014 f 23.5.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 168,540 2014-05-27 2014-05-28 18910260012014 Udhetim jashte shtetit MIN MJDEDISIT bileta udhetimi pv 4 dt 26.02.2014 aut. 2424 dt 24.02.2014 fat 117 dt 4.03.2014 serri 12890435
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 994,451 2014-05-27 2014-05-28 19010260012014 Udhetim jashte shtetit MIN MJDEDISIT bileta udhetimi pv 4 dt 3.03.2014 aut. 3568,3569 dt 28.02.2014 fat 68 dt 28.03.2014 seri 12890338 fat 69 dt 28.03.2014 seri 12890337
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave