Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 859 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALBASE 9,929,316.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBASE Tirane 177,810 2014-12-23 2014-12-24 61810260012014 Shpenzime gjyqesore MIN MJDEDISIT suzana çojniku tarife
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBASE Tirane 2,899,080 2014-12-22 2014-12-23 61610260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi Suzana Cojniku nr 116 dt 13.12.2014; nr 87 dt 11.5.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBASE Tirane 363,386 2014-12-11 2014-12-12 62410260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Simo Koci nr 190 dt 29.3.2006 tarife permbarimore fat 10.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBASE Tirane 6,489,040 2014-12-11 2014-12-12 62210260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Simo Koci nr 190 dt 29.3.2006 sh 5.12.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave