Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 859 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
"TABAKU-2010" 6,484,908.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 2,297,084 2014-12-19 2014-12-23 75710260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi vangje Dhono nr 41 dt 21.4.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 889,834 2014-12-19 2014-12-23 67510260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi arjan Hasanllari nr 1098
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 1,050,276 2014-12-11 2014-12-12 68410260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT v gjyqi Ibrahim Kulla nr 1807 dt 29.6.2014 sh 9.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 1,019,070 2014-12-11 2014-12-12 68010260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Sazan Xhemollari nr 337 dt 6.2.2012 sh 9.12.2014
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 1,228,644 2014-12-11 2014-12-12 67610260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Qemal Cane nr 1700 dt 6.7.2011 sh 9.12.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave