Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati Ministrise se Punes (3535) (Mbi 697 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,935,383,580.00 697 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 2,131,555 2014-12-31 2014-12-31 80310250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18353 dt 30.12.2014 shkrese e MMSR 6762/1 dt 30.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 2,837,557 2014-12-30 2014-12-31 77710250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18183 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 941,956 2014-12-31 2014-12-31 80410250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18353 dt 30.12.2014 shkrese e MMSR 6762/1 dt 30.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 217,864 2014-12-30 2014-12-31 77910250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18183 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 14,337,880 2014-12-30 2014-12-31 79510250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18184 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 132,261,628 2014-12-30 2014-12-31 79410250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18184 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 32,154,186 2014-12-30 2014-12-31 79610250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18184 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 68,339,160 2014-12-30 2014-12-31 78810250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18184 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,202,411 2014-12-30 2014-12-31 78910250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18184 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,347,331 2014-12-30 2014-12-31 77810250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18183 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 19,584,785 2014-12-30 2014-12-31 78710250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18184 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 117,864 2014-12-30 2014-12-31 78110250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18183 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,647,889 2014-12-30 2014-12-31 78510250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18183 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,496,452 2014-12-31 2014-12-31 80010250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18353 dt 30.12.2014 shkrese e MMSR 6762/1 dt 30.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 48,496,244 2014-12-31 2014-12-31 79910250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18353 dt 30.12.2014 shkrese e MMSR 6762/1 dt 30.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 21,778,810 2014-12-31 2014-12-31 79810250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18353 dt 30.12.2014 shkrese e MMSR 6762/1 dt 30.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 7,801,065 2014-12-31 2014-12-31 80110250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18353 dt 30.12.2014 shkrese e MMSR 6762/1 dt 30.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 100,000 2014-12-30 2014-12-31 77610250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18184 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 33,679,453 2014-12-31 2014-12-31 80710250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18353 dt 30.12.2014 shkrese e MMSR 6762/1 dt 30.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,488,158 2014-12-30 2014-12-31 79210250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18184 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 6,685,456 2014-12-30 2014-12-31 79010250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18184 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 112,797,622 2014-12-31 2014-12-31 80510250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18353 dt 30.12.2014 shkrese e MMSR 6762/1 dt 30.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,262,422 2014-12-30 2014-12-31 78310250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18183 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 631,021 2014-12-30 2014-12-31 78210250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18183 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 1,423,034 2014-12-30 2014-12-31 78410250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18183 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) UNION BANK SHA Tirane 669,000 2014-12-30 2014-12-31 78610250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18183 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,136,786 2014-12-30 2014-12-31 79110250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18184 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 8,450,950 2014-12-31 2014-12-31 80610250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18353 dt 30.12.2014 shkrese e MMSR 6762/1 dt 30.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) UNION BANK SHA Tirane 14,148,316 2014-12-31 2014-12-31 80810250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18353 dt 30.12.2014 shkrese e MMSR 6762/1 dt 30.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 262,784 2014-12-30 2014-12-31 78010250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18183 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 667,520 2014-12-31 2014-12-31 80210250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18353 dt 30.12.2014 shkrese e MMSR 6762/1 dt 30.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) UNION BANK SHA Tirane 9,325,060 2014-12-30 2014-12-31 79710250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18184 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 2,068,802 2014-12-30 2014-12-31 79310250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18184 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBA GLOBAL GROUP Tirane 87,120 2014-12-29 2014-12-30 74010250012014 Sherbime te tjera 1025001 MIN PUNES Sherbim perkthimi fat540 dt.04.12.2014 nrs.14474640 urdh.p.5020/5 dt.26.11.2014 ft. of.27.11.2014 pv. 27.11.2014 vlers,perf.02.12.2014 memorandum 5020/6 dt.17.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) TDR GROUP Tirane 150,000 2014-12-29 2014-12-30 75310250012014 Shpenzime gjyqesore 1025001 MIN PUNES Vendim gjykate RTSH (reklame),Shkres MF 16183/12 dt 2.12.14,Shkres MMSR 6105/2 dt 4.12.14,Vendim 12583 dt 19.12.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) HELIOS GASTRONOMI Tirane 47,880 2014-12-29 2014-12-30 75810250012014 Sherbime te tjera 1025001 Min Punes sherbim kafe fat.12 dt.11.11.2014 urdh.5573/1 dt.07.11.14 ft. of.08.11.14 pv.08.11.14 vlers. perf.27.11.14
Aparati Ministrise se Punes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 165,000 2014-12-29 2014-12-30 75010250012014 Udhetim jashte shtetit 1025001 MIN PUNES Bileta avionifat.336 dt.20.11.2014 nrs.7642053 UP 5935/1 dt.19.11.2014 ft. of.20.11.2014 pv20.11.2014 vleresi perf. 27.11.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 50,000 2014-12-29 2014-12-30 73310250012014 Udhetim jashte shtetit 1025001 MIN PUNES Bileta avionifat.340 dt.22.11.2014 nrs.7642057 UP 5957/1 dt.21.11.2014 ft. of.22.11.2014 pv22.11.2014 vleresi perf. 27.11.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 78,500 2014-12-29 2014-12-30 73710250012014 Udhetim jashte shtetit 1025001 MIN PUNES Bileta avionifat.48 dt.24.11.2014 nrs.7491148 UP 5575/1 dt.31.10.2014 ft. of.01.11.2014 pv01.11.2014 vleresi perf. 04.12.2014
Aparati Ministrise se Punes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 177,660 2014-12-29 2014-12-30 73810250012014 Udhetim jashte shtetit 1025001 MIN PUNES Bileta avionifat.720 dt.27.10.2014 nrs.7330551 pv. dt.27.10.2014 form.4 pv. dt.27.10.2014 form.nr.4 pv. dt.25.10.2014 autorizim 5476/2 dt.25.10.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave