Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 760 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,073,481,336.00 760 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) STELA SUVENIR Tirane 18,000 2014-12-30 2014-12-31 83310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje shpenz pritje program 4864/2 d 10.12.14 ft 742 d 18.12.14 s 16787832 fh 71 d 18.12.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 100,000 2014-12-30 2014-12-31 83110170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje shpenz pritje program 10094 d 16.12.14 ft 274 d 18.12.12.14 s 16787829 fh 69/1 d 18.12.14 s 05946936
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Tirane 2,446,000 2014-12-30 2014-12-31 85710170012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Minis.Mbrojtje sistem administrimi financ.alpha web kontr 9390 d 21.11.14 ft 894 d 12.12.14 s 16310594 up 1629 d 24.10.14 nj.fit 879/1 d 4.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) STELA SUVENIR Tirane 9,000 2014-12-30 2014-12-31 83210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje shpenz pritje program 8956 d 1.12.14 ft 738 d 03.12.14 s 16787829 fh 69/1 d 18.12.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) STUDIO ARCHIMED Tirane 241,107 2014-12-30 2014-12-31 85810170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231-Minis.Mbrojtje mbikqyrje punimesh ft 71 dt 26.12.14 seri 15930572 kontrate 809/1 dt 22.9.14 ne vazhdim
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR & LO Tirane 323,120 2014-12-16 2014-12-31 71310170012014 Udhetim jashte shtetit 602 Minis.Mbrojtje bilete avioni pv 4 dt 16.7.13 ft 2905 dt 16.7.13 seri 12808005
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR & LO Tirane 83,160 2014-12-16 2014-12-31 71410170012014 Udhetim jashte shtetit 602 Minis.Mbrojtje bilete avioni up 19 dt 11.7.13 ft 1902 dt 17.1.13 seri 05773702 pv3,4 dt 18.1.13
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) STUDIO ARCHIMED Tirane 136,800 2014-12-30 2014-12-31 85910170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Minis.Mbrojtje mbikqyrje punimesh ft 69 dt 22.12.14 seri 15930570, kontrate 909/1 dt 24.10.14ne vazhdim
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,391,617 2014-12-29 2014-12-30 85410170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (20.693$*115.2lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10443/3 paga AU shba, e bala
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,533,325 2014-12-29 2014-12-30 84810170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (18.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/13 operative PU perfaq ferrara, g patanaj
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,690,684 2014-12-29 2014-12-30 84010170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (12.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/5 operative PU izmir a xhafa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,204,479 2014-12-29 2014-12-30 85610170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (8538eur*140.3lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10443/5paga AU itali
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,064,039 2014-12-29 2014-12-30 85310170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (7.538 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10443/2 paga AU ankara, r mehmeti
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,274,699 2014-12-29 2014-12-30 85210170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (9.038 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10443/1 paga AU vjene, d prenga
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) CONCORD - TRAVEL TOURS Tirane 111,567 2014-12-29 2014-12-30 81110170012014 Udhetim jashte shtetit Minis.Mbrojtje bileta,um nr 2133 dt 15.12.2014,shkrese nr 7587/2 dt 24.09.2014,pv dt 15.12.2014,fat nr 151 dt 17.12.2014,seri 6549445
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,112,004 2014-12-29 2014-12-30 83610170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (15.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/1 operative PU gjermani, e hajdarasi
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,254,400 2014-12-29 2014-12-30 83510170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (130.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442 operative PU brukseli,
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,269,363 2014-12-29 2014-12-30 83910170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (9.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/4 operative PU greqi, i zenelaj
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,171,054 2014-12-29 2014-12-30 83810170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (8.300 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/3 operative PU stamboll, h kola
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,409,803 2014-12-29 2014-12-30 83710170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (10.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/2 operative PU spanje
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DINASTY Tirane 105,000 2014-12-29 2014-12-30 79710170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,programr nr 801 dt 29.01.2013,fat nr 304 dt 01.03.2013,sei 02488212,detyrime
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) FASTECH Tirane 100,050 2014-12-29 2014-12-30 91010170012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Minis.Mbrojtje riparime,kontrate nr 2467 dt 18.06.2014 ne vazhdim,fat nr 1350 dt 15.12.2014,seri 18444652
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ATLANTIK 3 Tirane 420,000 2014-12-29 2014-12-30 81710170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake Minis.Mbrojtje zbukurime,up nr 138 dt 09.12.2014,ftese per oferte d t11.12.2014,njoftim fit dt 11.11.2014,fat nr serie 09506821 dt 15.12.2014,fh nr 4 dt 15.12.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 65,287 2014-12-29 2014-12-30 79010170012014 Udhetim jashte shtetit Minis.Mbrojtje bileta,U.M.M nr 1950 dt 27.11.2014,U.M.M nr 2143 dt 15.12.2014,pv dt 27.11.2014,marreveshe nr 7587/2 dt 24.09.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IJON Tirane 31,500 2014-12-29 2014-12-30 77410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 8956/1 dt 11.11.2014,fat nr 74 d t03.12.2014,seri 15133974
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,831,124 2014-12-29 2014-12-30 85010170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (13.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/15 operative PU angli e beqiraj
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,516,408 2014-12-29 2014-12-30 84210170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (25.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/7 operative PU hollande, p cuni
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,204,479 2014-12-29 2014-12-30 85510170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (8538eur*140.3lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10443/4 paga AU gjermani, a demollari
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) XHEKOSHPK Tirane 119,000 2014-12-29 2014-12-30 81210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 4864 dt 10.12.2014,fat nr 581 dt 12.12.2014,seri 16242747
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 4,054,919 2014-12-29 2014-12-30 78910170012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Minis.Mbrojtje tonera,kontrate nr 3730/1 dt 20.05.2013,fat nr serie 110962487,dt 30.05.2013 detyrime
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,311,704 2014-12-29 2014-12-30 84710170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (20.000$*115.2 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/12 operative PU tampa f maksuti
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,516,408 2014-12-29 2014-12-30 84110170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (25.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/6 operative PU napoli, f neziri
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 280,800 2014-12-29 2014-12-30 81310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje kartolina,up nr 139 dt 09.12.2014,oferte dt 12.12.2014,njofti fi dt 12.12.2014,fat nr 276 dt 15.12.2014,seri 18337944,fh nr 12 dt 15.12.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 918,262 2014-12-29 2014-12-30 84410170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (6.500 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/9 operative PU kosove, d beta
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 14,045,400 2014-12-29 2014-12-30 84910170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (100.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442 operative PU shape mons a hilaj
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,204,479 2014-12-29 2014-12-30 85110170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (8.539 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10443 paga AU greqi, d nikolla
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,409,803 2014-12-29 2014-12-30 84510170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (10.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/10 operative PU sarajeve, k jani
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ILIRIA ACCESSORI SHPK Tirane 32,962 2014-12-29 2014-12-30 79210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje medalje,pv emergjence dt 01.12.2014,U.M.M nr 1954 d t27.11.2014,fat nr 20 d t01.12.2014,seri 71734408,fh nr 68 dt 01.12.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 848,042 2014-12-29 2014-12-30 84310170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (6.000 euro*140.3 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/8 operative PU koraci, i nocka
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,309,899 2014-12-29 2014-12-30 84610170012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje konvertim valute (46.000 $*115.2 lek) kerkese dhe autorizim dt 29.12.14, nr 10442/11 operative PU virxhinia, i hamati
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave