Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ERA2000 65,360.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ERA 2000 Tirane 14,160 2014-10-31 2014-11-03 49610140012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MINISTRIA E DREJTESISE sherbim katering,up nr 576/1 dt 27.10.2014 fto dt 27.10.14,njof fit dt 29.10.2014 fat nr 715 dt 29.10.2014 sr 16309968
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ERA 2000 Tirane 18,400 2014-10-31 2014-11-03 49510140012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MINISTRIA E DREJTESISE sherbim katering,pv emergj dt 24.10.2014 fat nr 698 dt 24.10.14 sr 16309951
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ERA 2000 Tirane 32,800 2014-04-04 2014-04-07 11310140012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Drejtesise Sherbim katering , up.nr. 1140/3 dt.14.02.2014 ft. oferte 14.02.2014 raport vleresimi APP dt.17.02.2014 proc. verbal emergjent dt.20.02.2014 FTSH nr.89 dt.18.02.14 seria 12193836 ftsh nr.95 dt.19.02.14 seria 1219384
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave