Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
DHIMITERVASI(K81310021J) 52,700.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 4,000 2014-04-21 2014-04-22 16410140012014 Kancelari MINISTRIA E DREJTESISE Kartvizita , up.nr.211/1 dt.01.04.2014 pv. form 5 dt.01.04.2014 ftsh 78 dt.01.04.2014 seria 13146046 Fh. nr. 19/1 dt.01.04.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 2,000 2014-04-04 2014-04-07 13610140012014 Kancelari Ministria e Drejtesise Kartvizita, up.nr.106/1 dt.17.02.2014 Pv. form5 dt.19.02.2014 FTSH nr.40 dt.19.02.2014 seria 13146008 FH nr. 11/1 dt.19.02.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 2,000 2014-03-11 2014-03-12 7910140012014 Unspecified Ministria e Drejtesise Kartvizita up.nr.1006/3 dt.14.02.2014 pv. form5 dt.14.02.2014 FTSH nr.30 dt.14.02.2014 seria 11249898 fh.nr.10 dt.14.02.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 7,000 2014-03-11 2014-03-11 6710140012014 Unspecified Ministria e Drejtesise Kartvizita ,up.nr.459/1 dt.12.11.2013 pv form nr.3 dt.12.11.2013 FTSH nr.230 dt.15.11.2013 seria 11249530 fh.nr49. dt15.11.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 37,700 2013-12-31 2014-01-06 62310140012013 Unspecified MINISTRIA E DREJTESISE kartolina,pv emergjence dt 20.12.2013,fat nr 268 dt 17.12.2013,dt 17.12.2013,seri 11249768,fh nr 44 dt 07.10.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave