Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BESTA 137,588,794.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 15,347,288 2014-12-03 2014-12-03 59510140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE implem rruga Pb Berat,kont vazhdim nr 193/32 dt 16.07.2014,situacion dt 24.11.2014,fat nr 50 dt 25.11.2014 sr 12910750
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 20,184,330 2014-12-03 2014-12-03 59610140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme MINISTRIA E DREJTESISE sistemim i skarpateve,kont vazhdim nr 193/31 dt 16.07.2014,sit perf dt 24.11.2014,pv kolaud dt 24.11.2014 fat nr 51 dt 25.11.2014 sr 12910751
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 24,958,044 2014-10-24 2014-10-27 48310140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MINISTRIA E DREJTESISE Implementimi i rruges hyrese Pburg Berat,kont vazhdim nr 193/32 dt 16.07.2014,cert pagese 3 dt 22.10.2014,fat nr 45 dt 22.10.2014 sr 12910745
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 7,575,785 2014-10-03 2014-10-06 44610140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme MINISTRIA E DREJTESISE sistemimi i skarpateve dhe prroit Berat,kont vazhdim nr 193/31 dt 16.07.2014,certif pagese nr 2 dt 24.09.2014,fat nr 41 dt 24.09.2014 sr 12910941
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 16,356,385 2014-10-03 2014-10-03 44710140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE Implementimi i rruges hyrese,kont nr 193/32 dt 16.07.2014,certif pagese nr 2 dt 24.09.2014,fat nr 40 dt 24.09.2014 sr 12910740
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 14,547,982 2014-09-10 2014-09-11 40210140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MINISTRIA E DREJTESISE Sistemim i skarpateve dhe prroi pburg.Berat,Kont vazhdim 193/31 dt 16.07.14,situac nr 1 dt 11.08.14,fat nr 33 dt 11.08.14 sr 12910733
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 23,720,738 2014-09-10 2014-09-11 40310140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE Implement rruges hyerse pburg Berat,kont vazhdim nr 193/32 dt 16.07.14,situacion nr 1 dt 11.08.14,fat nr 32 dt 11.08.14 sr 12910732
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 4,991,377 2014-07-30 2014-07-31 33810140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme MINISTRIA E DREJTESISE Sistemimi i skarpateve dhe pelloit pburg Berat 10%,UP nr 193/15 dt 23.04.2014,PV nr 1 dt 24.04.2014,njof fit 07.07.14,kont nr 193/31 dt 16.07.2014,fat nr 30. dt 24.07.2014 sr 12910730
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 9,906,865 2014-07-30 2014-07-31 33910140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE Implementimi i rruges hyrese p.burg Berat,10%,UP nr 193/17 dt 23.04.2014,PV nr 1 dt 24.04.2014,njof fit 30.06.2014,kont 193/32 dt 16.07.2014,fat nr 29 dt 24.07.2014 sr 12910729
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave