Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
BESTA 137,588,794.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 15,347,288 2014-12-03 2014-12-03 59510140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE implem rruga Pb Berat,kont vazhdim nr 193/32 dt 16.07.2014,situacion dt 24.11.2014,fat nr 50 dt 25.11.2014 sr 12910750
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 20,184,330 2014-12-03 2014-12-03 59610140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme MINISTRIA E DREJTESISE sistemim i skarpateve,kont vazhdim nr 193/31 dt 16.07.2014,sit perf dt 24.11.2014,pv kolaud dt 24.11.2014 fat nr 51 dt 25.11.2014 sr 12910751
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 24,958,044 2014-10-24 2014-10-27 48310140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE Implementimi i rruges hyrese Pburg Berat,kont vazhdim nr 193/32 dt 16.07.2014,cert pagese 3 dt 22.10.2014,fat nr 45 dt 22.10.2014 sr 12910745
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 7,575,785 2014-10-03 2014-10-06 44610140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme MINISTRIA E DREJTESISE sistemimi i skarpateve dhe prroit Berat,kont vazhdim nr 193/31 dt 16.07.2014,certif pagese nr 2 dt 24.09.2014,fat nr 41 dt 24.09.2014 sr 12910941
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 16,356,385 2014-10-03 2014-10-03 44710140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE Implementimi i rruges hyrese,kont nr 193/32 dt 16.07.2014,certif pagese nr 2 dt 24.09.2014,fat nr 40 dt 24.09.2014 sr 12910740
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 14,547,982 2014-09-10 2014-09-11 40210140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme MINISTRIA E DREJTESISE Sistemim i skarpateve dhe prroi pburg.Berat,Kont vazhdim 193/31 dt 16.07.14,situac nr 1 dt 11.08.14,fat nr 33 dt 11.08.14 sr 12910733
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 23,720,738 2014-09-10 2014-09-11 40310140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE Implement rruges hyerse pburg Berat,kont vazhdim nr 193/32 dt 16.07.14,situacion nr 1 dt 11.08.14,fat nr 32 dt 11.08.14 sr 12910732
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 4,991,377 2014-07-30 2014-07-31 33810140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme MINISTRIA E DREJTESISE Sistemimi i skarpateve dhe pelloit pburg Berat 10%,UP nr 193/15 dt 23.04.2014,PV nr 1 dt 24.04.2014,njof fit 07.07.14,kont nr 193/31 dt 16.07.2014,fat nr 30. dt 24.07.2014 sr 12910730
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 9,906,865 2014-07-30 2014-07-31 33910140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE Implementimi i rruges hyrese p.burg Berat,10%,UP nr 193/17 dt 23.04.2014,PV nr 1 dt 24.04.2014,njof fit 30.06.2014,kont 193/32 dt 16.07.2014,fat nr 29 dt 24.07.2014 sr 12910729
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave