Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKACREDINS 78,269,987.00 97 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,414,368 2014-12-30 2014-12-31 7162010140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 706 dt 29.12.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,339,262 2014-12-30 2014-12-31 72010140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 707 dt 29.12.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,938,807 2014-12-30 2014-12-31 7092010140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 708 dt 29.12.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,189,601 2014-12-27 2014-12-29 69410140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE Sherbim perkthimi,urdher min nr 699 dt 22.12.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,094,866 2014-12-27 2014-12-29 68810140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE Sherbim perkthimi,urdher min nr 700 dt 22.12.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,782 2014-12-29 2014-12-29 70510140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE Dieta jashte vendit urdher Min nr 570 dt 21.10.14,nr 682 dt 18.12.2014 kurs euro 142.1 lek bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,895,470 2014-12-24 2014-12-26 67910140012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MINISTRIA E DREJTESISE Vendim gjyqesor Valbona Pepa,vend gjyk nr 942 dt 19.04.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 75,650 2014-12-24 2014-12-24 66710140012014 Sherbimet bankare MINISTRIA E DREJTESISE Kontribut vjetor per GjPA lik pjesor,shkrese MPJ 30147 dt 18.12.2014,vlera 505 euro me kurs 142.2 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-12-19 2014-12-23 65610140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE komis perkthyesve te jashtem VKM nr 437 dt 22.05.2013 urdher nr 622/4 dt 15.12.14 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-12-19 2014-12-23 66010140012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MINISTRIA E DREJTESISE pjesemarrje ne mbledhje e KKT,shkrese nr 7149/03 dt 16.12.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 171,920 2014-12-19 2014-12-22 66210140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE dieta jashte,urdher min nr 672 dt 11.12.2014,nr 682 dt 18.12.2014 kursi euro 142.2 lek,listpagese
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 158,023 2014-12-16 2014-12-17 63510140012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E DREJTESISE Paga liste pritje shkrese Min.Fin 1431*2 dt.10.02.14 bordero 15.12.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-12-15 2014-12-15 62710140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh grupikeshillimot MD,nentor 2014,urdher KM nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,bordero dt 11.12.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 31,000 2014-12-15 2014-12-15 62210140012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E DREJTESISE dieta,urdher nr 647 dt 27.11.2014,nr 462/14 dt 04.12.2014,nr 511 dt 22.09.2014,nr 567 dt 20.10.2014 nr 612 dt 11.11.2014,listpagese
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 42,660 2014-12-12 2014-12-12 61510140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE Dieta me jashte,urdher min nr 670 dt 10.12.2014 bordero,kursi 1 eur 142.2 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 69,300 2014-12-03 2014-12-03 59010140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 638 dt 24.11.2014,bordero 01.12.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,940,189 2014-12-03 2014-12-03 58810140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher min nr 648 dt 27.11.2014,bordero 01.12.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,044,223 2014-12-01 2014-12-01 57210140012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MINISTRIA E DREJTESISE Paga nentor 2014 nr pun 112/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,570 2014-11-26 2014-11-27 56210140012014 Udhetim i brendshem 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE dieta urdher nr 501,502 dt 04.11.2014 bordero dt 24.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 107,730 2014-11-19 2014-11-20 55710140012014 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E DREJTESISE paradhenie dieta me jashte,urdher min 8452/1 dt 18.11.2014 kursi 1 usd =114 lek,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,608,651 2014-11-18 2014-11-19 55110140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdhe min.nr 624 dt 13.11.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,000 2014-11-13 2014-11-13 53510140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE shperblim komis licens te ndermjetesve,urdher min 213/1 dt 31.07.2013,VKM nr 418 dt 27.06.2012,bordero dt 12.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-11-13 2014-11-13 52910140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te dupit keshillimor Tetor 2014 urdher KM 17 dt.17.01.14; 51 dt.12.02.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 44,500 2014-11-13 2014-11-13 53810140012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E DREJTESISE Dieta brenda vendit urdher 488 dt.05.09.14 Autorizim 23/09 dt.23.09.14; 20/10 dt.20.10.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 161,447 2014-11-13 2014-11-13 52210140012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E DREJTESISE page liste pritje tetor 2014,shkresa Min Fin nr 1431/2 dt 10.02.2014,bordero dt 10.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2014-11-13 2014-11-13 54010140012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi MINISTRIA E DREJTESISE ndihme e menjehershme per fatkeqesi,urdher nr 589 dt 28.10.2014,shkrese Min Fin nr 15076/1 dt 07.11.2014,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 319,419 2014-11-10 2014-11-10 51210140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher ministri nr 546 dt 04.11.2014,listpagese
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 99,296 2014-11-07 2014-11-10 51110140012014 Paga baze MINISTRIA E DREJTESISE page e prapambetur,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,397,829 2014-11-07 2014-11-07 52010140012014 Organizatat nderkombetare te tjera MINISTRIA E DREJTESISE kontrib financiar zyres Nderl te sekr Raj te RAI,urdher nr 595 dt 31.10.2014 VKM nr 540 dt 22.08.2007,shuma 24000 euro kursi 141.1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,202,417 2014-11-03 2014-11-03 50310140012014 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E DREJTESISE PAGE punojsit tetor 2014 nr 112/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 69,300 2014-10-31 2014-11-03 49710140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sHERBIM PERKTHIMIO Sherbim perkthimi, urdher ministri 546 dt.10.10.14 bordero 30.10.14tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-10-13 2014-10-13 457110140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimot te MD,urdher KM 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,000 2014-10-10 2014-10-13 470110140012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E DREJTESISE dieta,aut nr 09/09 dt 09.09.2014,nr 11/9 dt 11.09.14,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 158,023 2014-10-10 2014-10-13 462110140012014 Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E DREJTESISE Page liste pritje shkr min fin 1431/2 dt 10.02.2014 bordero 08.10.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 88,200 2014-10-03 2014-10-03 45310140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE sherbim perkthimi,urdher Min 523 dt 25.09.2014,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,130,616 2014-10-01 2014-10-01 44110140012014 Paga baze MINISTRIA E DREJTESISE PAGE punojsit ne liste pritje shtator 2014 112/110
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 416,223 2014-09-26 2014-09-29 43810140012014 Shpenzime per honorare 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE Sherbim perkthimi,urdher ministri nr 514 dt 23.09.2014,bordero dt 25.09.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 948,546 2014-09-26 2014-09-29 43710140012014 Shpenzime per honorare 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE Sherbim perkthimi,urdher ministri nr 514 dt 23.09.2014,bordero dt 25.09.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 84,000 2014-09-26 2014-09-29 42810140012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E DREJTESISE dieta brenda vendit,urdher nr 490 dt 08.09.14,nr 484 dt 05.09.2014,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,000 2014-09-19 2014-09-22 42110140012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E DREJTESISE dieta,urdher nr 3171/2 dt 16.07.14,urdher nr 386/1 dt 23.07.14,autorizim nr 2/7 dt 02.07.2014,7/7 dt 07.07.2014,22/7 dt 22.07.14,bordero
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave