Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALPHABANK--ALBANIA 312,022.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 36,000 2014-12-19 2014-12-23 65810140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE komis perkthyesve te jashtem VKM nr 437 dt 22.05.2013 urdher nr 622/4 dt 15.12.14 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 13,500 2014-07-29 2014-07-29 33510140012014 Shpenzime per honorare MINISTRIA E DREJTESISE Shperblim komisioni konkursit notereve,VKM nr 437 dt 22.05.2013,Urdher Min nr 364/4 dt 17.07.2014,Urdh Min nr 364/5 dt 17.07.2014,Urdh Min nr 364/6 dt 17.07.2014,bordero dt 24.07.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 124,083 2014-02-03 2014-02-04 3110140012014 Unspecified MINISTRIA E DREJTESISE PAGE BORDERO janar 2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 138,439 2014-01-13 2014-01-13 610140012014 Unspecified MINISTRIA E DREJTESISE PAGE BORDERO DHJETOR 2013 PL 112f107
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave