Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ALBAKONSTRUKSION 103,002,041.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 8,753,207 2014-10-31 2014-11-03 49310140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MINISTRIA E DREJTESISE TVSH -Ndertimi i Qendres P/Burgim shkoder , kont.nr.2012/310-587 IPA 2011 memo dt.16.10.2014,fat nr 15 dt 30.04.2014 sr 72440554
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 5,024,471 2014-10-31 2014-10-31 49210140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MINISTRIA E DREJTESISE TVSH -Ndertimi i Qendres P/Burgim shkoder , kont.nr.2012/310-587 IPA 2011 memo dt.16.10.2014,fat nr 12 dt 31.03.2014 sr 72440551
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 32,966,946 2014-05-14 2014-05-15 20310140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MINISTRIA E DREJTESISE TVSH ndertimi i qendres P.burgimit shkoder , kont.2012/310-587 ipa 2011 memo 06.05.2014 ftsh.62 dt.30.12.2013 seria 72440739 ftsh 03 dt.31.01.2014 seria 72440742 ftsh 06 dt.28.02.2014 seria 72440745 ftsh.09 dt.18.03.1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 56,257,417 2014-03-20 2014-03-21 5210140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MINISTRIA E DREJTESISE TVSH -Ndertimi i Qendres P/Burgim shkoder , kont.nr.2012/310-587 IPA 2011 memo dt.02.12.2012memodt.22.01.14FTSHNr.46dt.31.10.13seria72440723FTSH57dt.18.12.13se72440734FTSH50dt.30.11.2013se72440727ftsh54dt13.12.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave