Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
"EAGCOMMUNICATION" 134,690.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "EAG COMMUNICATION" Tirane 55,754 2014-12-19 2014-12-23 63110140012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MINISTRIA E DREJTESISE kancelari,tryeze e rrumbullaket,up nr 590/3 dt 29.10.2014 njof fit 30.10.2014 fat nr 64 dt 01.11.14 sr 13613317 fh nr 46/1 dt 01.11.2014 sr 13613317 fh nr 46/1 dt 01.11.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "EAG COMMUNICATION" Tirane 18,600 2014-06-11 2014-06-12 26510140012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MINISTRIA E DREJTESISE Materiale per aktivitet pv emergj dt 07.05.14,fat nr 29 dt 06.05.14,sr 13613282,fh nr 30 dt 06.05.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "EAG COMMUNICATION" Tirane 60,336 2014-06-06 2014-06-09 24410140012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MINISTRIA E DREJTESISE Materiale per aktivitet,up nr 2401 dt 25.01.14,fto dt 25.04.14,fat nr 16 dt 30.04.14,sr 13613269,fh nr 27 dt 30.04.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave