Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 597 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 355,615,169.00 597 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 19,893 2014-12-31 2014-12-31 55710130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise PRITJE URDHER MINISTRI 538 DT.04.12.2014 FAT. dt.15946923 dt. 16.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BOLT Tirane 384,000 2014-12-31 2014-12-31 59310130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Ministria shendetesise paisje up. 13/25 dt. 09.12.2014 njft. 29.12.2014 fat.300 dt. 29.12.2014 fh. 28 dt. 29.12.2014 pvmd dt. 29.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DEA SECURITY Tirane 25,783 2014-12-31 2014-12-31 53310130012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria shendetesise TVSH ROJE PRIVATE DHJETOR vazhdim kontr.4181/34 dt. 22.08.2014 fat.391(18471029) dt. 15.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 14,369 2014-12-31 2014-12-31 56110130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise pritje urdher ministri 538 dt. 04.12.2014 fat.222006 dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 14,369 2014-12-31 2014-12-31 55810130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise pritje urdher ministri 538 dt. 04.12.2014 fat.222016 dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 117,500 2014-12-30 2014-12-31 59510130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise urdher 421 dt.01..10.2014 listpagese dt.29.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DEA SECURITY Tirane 231,047 2014-12-31 2014-12-31 53410130012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Ministria shendetesise TVSH ROJE PRIVATE DHJETOR shtese kontrate 4181/36 dt. 10.10.2014 fat.391(18471029) dt. 15.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 14,369 2014-12-31 2014-12-31 55910130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise pritje urdher ministri 538 dt. 04.12.2014 fat.222014 dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2014-12-31 2014-12-31 58910130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise ribursim telefoni A lama skrese listpagese 24.12.2014 fat.26.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 14,369 2014-12-31 2014-12-31 56010130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise pritje urdher ministri 538 dt. 04.12.2014 fat.222011 dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) MONTELA Tirane 160,800 2014-12-30 2014-12-31 59410130012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Ministria shendetesise mirmb sistemi up.13/28 dt. 23.12.2014 njft. 29.12.2014 fat.40(84138890) dt. 29.12.2014 pvmd 30.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 192,500 2014-12-29 2014-12-30 38910130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta listpagese dt. 12.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 302,372 2014-12-28 2014-12-29 58710130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise TELEFON FAT DT. 31.05.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) MONTAL Tirane 113,456 2014-12-28 2014-12-29 58110130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore Ministria shendetesise TVSH paisje zyre kontr.27.10.2014 fat.6776(11532149) dt. 29.09.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) MONTAL Tirane 113,456 2014-12-28 2014-12-29 57910130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Ministria shendetesise TVSH paisje zyre kontr.17.02.2014 fat.6911(11532284) dt.06.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 526,097 2014-12-26 2014-12-29 58810130012014 Udhetim jashte shtetit Ministria shendetesise dieta jashte vendit autorizim 26/2 dt. 26.12.2014 shkrese 5371/6 dt. 17.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 208,988 2014-12-28 2014-12-29 58610130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise TELEFON FAT DT. 24.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) SINTEZA CO Tirane 216,720 2014-12-28 2014-12-29 58210130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje Ministria shendetesise paisje zyre Up. 13/24 dt. 09.12.2014 njft. 09.12.2014 fat.2329 dt. 12.12.2014 (13679529) fh. 25 dt. 12.12.2014 pvmd dt. 12.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) GENC SHEGA Tirane 16,000 2014-12-28 2014-12-29 57610130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise BANER urdher ministri 495 dt.12.11.2014 fat.7726305 dt.13.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 133,740 2014-12-28 2014-12-29 58410130012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Ministria shendetesise MIRMB AUTO VZHDIM kontr.5382/5 dt. 21.10.2014 FAT.16433422 DT. 24.12.2014 SIT.24.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) MONTAL Tirane 113,456 2014-12-28 2014-12-29 58010130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore Ministria shendetesise TVSH paisje zyre kontr.17.02.2014 fat.6926(11532199) dt.11.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,540 2014-12-28 2014-12-29 58510130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise DIETA PROGRAM AUDITI1927 DT. 21.03.2014 LISTPAGESE 24.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) MONTAL Tirane 113,456 2014-12-28 2014-12-29 57810130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore Ministria shendetesise TVSH paisje zyre kontr.17.02.2014 fat6910(11532283) dt. 06.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 202,080 2014-12-25 2014-12-26 53010130012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Ministria shendetesise mirmb auto vazhdim kontr. 5382/5 dt. 21.10.2014 fat.12606798 dt. 15.12.2014 sit dt. 15.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ADRION / TIRANE Tirane 27,500 2014-12-25 2014-12-26 56310130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise PRITJE URDHER MINISTRI 541 DT. 09.12.2014 FAT.10.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 14,369 2014-12-25 2014-12-26 55710130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise PRITJE URDHER MINISTRI 538 DT.04.12.2014 FAT. dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,114 2014-12-25 2014-12-26 52010130012014 Sherbimet bankare Ministria shendetesise komision bankra per transferten e Finncial Time shkrese dt. 17.12.2014 kerkese nga Tirana Bank 1104 dt. 27.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,000 2014-12-24 2014-12-26 52610130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise ribursimi shpenzime transporti nendor dhjetor shkrese 17.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 20,562 2014-12-25 2014-12-26 54110130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise Ribursim telefoni M Ekonomi korrik-tetor 2014 shkrese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,500 2014-12-25 2014-12-26 53710130012014 Udhetim i brendshem Ministria shendetesise dieta program auditi 6613/ 3 dt. 05.12.2014 listpagese dt. 23.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 9,000 2014-12-25 2014-12-26 54210130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise flamuj Up.13/23 dt. 15.12.2014 fat 151dt. 15.12.2014 fh. 15.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 5,000 2014-12-25 2014-12-26 55210130012014 Shpenzime te tjera transporti Ministria shendetesise larje auto vazhdim kontr. 55/10 dt. 29.05.2014 fat.6209097 dt.11.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,938 2014-12-25 2014-12-26 56910130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria shendetesise tatim perkthim dokumentaioni kontr.36 dt. 26.02.2014 listpagese dt. 20.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 15,800 2014-12-25 2014-12-26 54910130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria shendetesise tatim pagese komision barna shkrese 3201/5 dt. 17.12.2014 listpagese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2014-12-24 2014-12-26 52710130012014 Te tjera transferta tek individet Ministria shendetesise ribursimi shpenzime transporti nendor dhjetor shkrese 17.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,057 2014-12-25 2014-12-26 52410130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise telefon i gjelber kontr.5250/5 dt. 12.09.2014 fat 30.11.2014 nendor 2014 fat dt. 30.11.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,000 2014-12-25 2014-12-26 54810130012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Ministria shendetesise pagese komision barna shkrese 3201/5 dt. 17.12.2014 listpagese dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DOMINUS Tirane 379,367 2014-12-25 2014-12-26 57110130012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602,ministria shendetesise,vendim gjyqi rudina toska,vendim gjyk 56 d 15/5/12,autoriz 58 DT. 13.02.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 84,942 2014-12-25 2014-12-26 56810130012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ministria shendetesise perkthim dokumentaioni kontr.36 dt. 26.02.2014 listpagese dt. 20.12.2014
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) SHOQATA "ARTPLUS" Tirane 35,000 2014-12-25 2014-12-26 56410130012014 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria shendetesise pritje Urdher ministri nr. 541 dt. 09.12.2014 fat. 15.12.2014 seri 06727310
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave