Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 658 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 325,226,866.00 658 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) KLAR Tirane 90,000 2014-12-30 2014-12-31 72510060012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1006001 MTI, .ShpenzPritje e percjellje,blerje kafw,Fat,nr.833dt.24.11,nr.serie17529786,F.H.nr.61dt.24.11.14,U.P.nr.60dt,29.7.14ft.oferte,Vler,perf.dt.06.08,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) QENDRA PER ZHVILLIM E INICIATIVE SOCIALE Tirane 49,516 2014-12-24 2014-12-31 702100600120141 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006001 MTI, .Shpenz.Rimbursim TVSHFat.nr.1,nr,S.13307559.Fat.2.nr.S.133307560,datat14.01.2014,U.ministrit nr.330dt.22.12.2014kontrata 97/1dt.02.08.2013
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) MANDI - 2K Tirane 175,760 2014-12-30 2014-12-31 72010060012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1006001 MTI, shpenzim sherbim roje nate,amendament kontrateper rritjen e pages,nr.29.12,dt.29.12.14kontratenr.20/1dt.01.04.14,ne vazhdim,Fat.nr.195dt.29.12.2014nr.S.19017025,fat.194nr.S.19017024dt.29.12.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALB-LEAA Tirane 288,000 2014-12-30 2014-12-31 72210060012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1006001 MTI, .Shpenz.blerje mat.zyre te pergjithshmeFat.45dt.26.12.14,nr.S.16405145,F.H.nr.51dt.26.12,U.Prok.nr.76dt.23.12.14,ft.oferte.vler.perf,dt.23.12,form.njoftim fituesidt.26.12.2014
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 73,900 2014-12-26 2014-12-31 69010060012014 Te tjera transferta tek individet 1006001 MTI, .Shpenz.varrimishkresa nr.664dt.15.12.2014lisat bshkelidhur dt.17.12.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALB-LEAA Tirane 444,000 2014-12-30 2014-12-31 71810060012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006001 MTI, .Shpenz.rip.rrjeti elektrik &hidraulikfat.46dt.26.12nr.S.16405146,U.6662dt.29.10,Preventovdt.05.11,U.Prok.nr.72dt.12.11,Ft.03.12,vler.perf.03.12.14Situacion,form.njoft.
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,000 2014-12-29 2014-12-31 70910060012014 Paga baze 1006001 MTI, .Shpenz.page per sa ndaluar ne muajin Nentor 2014,ndalese celulari
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) QENDRA PER ZHVILLIM E INICIATIVE SOCIALE Tirane 81,967 2014-12-24 2014-12-31 703100600120141 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006001 MTI, .Shpenz.Rimbursim TVSHFat.nr.4,nr,S13307565.Fat.5.nr.S.133307566, Fat.6nr.S.13307567,datat 05.11.2014,U.ministrit nr.330dt.22.12.2014kontrata 97/1dt.02.08.2013
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 50,170 2014-12-29 2014-12-31 71010060012014 Elektricitet 1006001 shpenzim energji elektrike , per sa likujduar kamatat e vitit 2014, faturat per periudhen30.09-30.10,28.06.-29.07,26.03-30.04,26.02-26.03.,27.01-26.02,26.12-27.01.2014
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ASTRIT KOLLI Tirane 384,000 2014-12-30 2014-12-31 72310060012014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1006001 MTI, .Shpenz.sherbimi shtypjes se licencave,fat.nr34dt.29.12,nr.serie7651085,F.Hnr.68dt.29.12.14,U.Prok.nr.75dt.22.12.14Ft.oferte,vler.perf.dt.23.12.14.Memo dt.22.12.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ASTRIT KOLLI Tirane 200,000 2014-12-30 2014-12-31 72110060012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1006001 MTI, .Shpenz.blerje kartolina,fat.nr.33dt.29.12,nr.S.7651084,F.H.nr.67dt.29.12.14,U.Prok.nr.74dt.22.12.14,Ft.oferte,vler,perf,dt.24.12.14,Memo dt.22.12.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 40,950 2014-12-24 2014-12-31 69910060012014 Te tjera transferta tek individet 1006001 MTI, .Shpenz.varrimishkresa nr.664dt.15.12.2014lisat bshkelidhur dt.17.12.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 49,158 2014-12-30 2014-12-31 72410060012014 Posta dhe sherbimi korrier 1006001 MTI, .Shpenz.sherbimi postar ,fat.5033dt.26.12.2014,nr,serial16482508,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 43,330 2014-12-30 2014-12-31 71910060012014 Te tjera transferta tek individet 1006001 MTI, .Shpenz.varrimishkresa nr.661dt.15.12.2014lisat bshkelidhur dt.17.12.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) MAK ALBANIA Tirane 12,500 2014-12-24 2014-12-30 70710060012014 Shpenzime per pritje e percjellje - Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1006001 MTI, .Shpenz.pritje percjellje, qera salle &uje,kafe,Program pune nr.18.12,date 18.12.2014,Fat.nr.161308,date23.12.2014
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 944,744 2014-12-19 2014-12-30 69410060012014 Kancelari 1006001 MTI, .Shpenz.Blerje KANCELARI,Kontrate Nr.2939/3/1,dt.30.06.14,ne vazhdim,Fat.nr.6981566056nr.serial7966056,Fhyrjet nr.47 deri ne 57,&45,dt.03.11.14bashkelidhur P.Verbalet e marrjes ne dorezim,autorizim lidhje kont nr.9/6,dt30.05.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 716,910 2014-12-24 2014-12-30 69810060012014 Te tjera transferta tek individet MTI, shpenzim varrimi Shkresa nr.660,666,669,670,674,677,683,684,698,dt.15.12.2014,lista beshkelidhur dt.17.12.2014
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) "P I R R O" Tirane 18,000 2014-12-24 2014-12-30 70610060012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1006001 MTI, .Shpenz.blerje dhurata per Deleg.Turk,Fat.nr.72dt.18.12.2014,nr.s.16035322.F.H.nr.64dt.18.12.2014,Programi pune nr.18/12,date 18.12.214
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 327,250 2014-12-24 2014-12-30 70110060012014 Te tjera transferta tek individet 1006001 MTI, .Shpenz.varrimishkresa 668,679,682,699,dt.15.12.14memo kredia dt.27.11.14,lista pagesa dt,17.12.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELVA 2001 SH A Tirane 506,086 2014-12-19 2014-12-30 69010060012014 Karburant dhe vaj 1006001 MTI, .Shpenz.blerje nafte litra 3566,kontrate ne vazhdim nr.2939/1dt.23.06.14,Faturanr.963dt.15.12.14nr.serial18091115,fl.Hyrje63dt15.12.14,autorizim per terheqje mallinr.15/12dt.15.12.2014
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 252,272 2014-12-24 2014-12-30 70510060012014 Sherbime telefonike MTI, shpenzim telefon Cel,periudha Maj- Nentor 2014,,Fatura nr.date 01.05.14,01.06.14,01.07.14,01.08.14,01.09.14,01.10.14,01.11.14, per z.E.Haxhinasto
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) LAJTHIZA INVEST Tirane 15,000 2014-12-24 2014-12-30 70410060012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1006001 MTI, .Shpenz.blerje uje pritje percjellje,Fat.nr.8276dt.22.12.2014nr,serial18731824F.H.nr.65.dt.22.12.14,Kontrate ne vazhdim nr.3069dt.09.06.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) LAEL - 2000 Tirane 9,000 2014-12-19 2014-12-26 69310060012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1006001 MTI, .Shpenz.Blerje peme e vitit te ri,Fat.421dt12.12.14,nr.serial15738913,F.H.nr.49,dt.12.12.14,Memo,dt.12.12.14,U.Prok.nr.73dt.12.12.14Ofertat dt.12.12.14P.Verbal i prok.,dt.12.12.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 44,384 2014-12-19 2014-12-26 681100600120141 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.tatim ne burim per KKDM.&KKT&KTPD,K.licensaveshkresa nr.01/12dt.04.12.14,&Shkresa1584/05dt.21.11.14 lista bashkelidhur 12.12.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 26,500 2014-12-19 2014-12-26 69710060012014 Udhetim i brendshem 1006001 MTI, .Shpenz.dieta brenda vendit,U.Sherbimnr.29.09.2014,liste pagesa dt.18.12.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-12-19 2014-12-26 679100600120141 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per KKDM.&KKTshkresa nr.01/12dt.04.12.14,&Shkresa1584/05dt.21.11.14 lista bashkelidhur 12.12.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 9,500 2014-12-19 2014-12-26 69610060012014 Udhetim i brendshem 1006001 MTI, .Shpenz.dieta brenda vendit,U.Sherbimnr.1,7,12,22,27.11.2014,liste pagesa dt.18.12.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 10,000 2014-12-19 2014-12-26 69510060012014 Udhetim i brendshem 1006001 MTI, .Shpenz.dieta brenda vendit,U.Sherbimnr.18,20,27,5.11.2014,liste pagesa dt.18.12.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,899 2014-12-19 2014-12-26 69110060012014 Sherbime telefonike 1006001 MTI, .Shpenz.telefon cel.muaji nentor14,Fat.nrSerial123628394dt.01.12.2014,Y.Manjani
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,800 2014-12-19 2014-12-26 69210060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,Y.Manjani, nentor14,shkresanr.01/12dt.01.12.14,shkresa nr.1164/03/04,dt.28.8.2014,pjesemarrje ne KKT
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,216 2014-12-15 2014-12-19 67110060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per kom.licensimit.shkresa nr.4/12dt.04.12.14, lista bashkelidhur 12.12.14.
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,300 2014-12-15 2014-12-19 67210060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per kom.licensimit.shkresa nr.4/12dt.04.12.14, lista bashkelidhur 12.12.14.
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2014-12-12 2014-12-19 67010060012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative - Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI, Terheqje me ceknr.500 2019146,per shpen.leje qark,patenteauto.M.A36889dt.13.10,nr.118499813dt10.10,118555910di&blerje buqete lule per festen e 17NentoritProces verbal emergjencedt.17.11.14Fat,82dt.17.11.14Fh.59dt.17.11.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) EURONUOVO Tirane 9,360 2014-12-15 2014-12-19 68410060012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1006001 MTI, .Shpenz.blerje uje pritje percjellje,Fat.nrserial111053780,dt.26.09.2013,F.H.35dt.26.09.13,U.P.nr.18dt.24.09.13P.verbal i prok.me vlere nen 10000lekedt.26.09.13Ofertat dt.26.09.13,shkresa nr.7131/4dt.11.12.2014
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) MANDI - 2K Tirane 46,214 2014-12-12 2014-12-19 66810060012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1006001 MTI, shpenzim sherbim roje nate,kontratenr.20/1dt.01.04.14,ne vazhdim,Fat.nr.179dt.01.12.2014nr.serial19017009
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 444,273 2014-12-15 2014-12-19 68510060012014 Elektricitet 1006001 MTI, .Shpenz.energji elektrikemujai Nentor 14m, Fat.nr.619118924date10.12.2014
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,680 2014-12-12 2014-12-19 66710060012014 Kompensime speciale te tjera 1006001 MTI, kompensim per energjine elektrike 6/mujori i dyte,(V.Osmani&A.Lika)shkresa nr.3610,dt.07.07.14,Lista bashkengjiturdt.11.11.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 142,943 2014-12-12 2014-12-19 66410060012014 Sherbime telefonike 1006001 MTI, shpenzim telfoni fix&server muaji Nentor 14,Fat.nr.s.718908340dt.30.11.2014,nr.klienti 310001719856dhe nr.s.719033113dt.30.11.12,nr.klienti 310001632670
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) PRO CREDIT BANK Tirane 18,000 2014-12-15 2014-12-19 67810060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per KKDM.shkresa nr.01/12dt.04.12.14, lista bashkelidhur 12.12.14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 36,000 2014-12-15 2014-12-19 67710060012014 Shpenzime per honorare 1006001 MTI, .Shpenz.honorare,per KKDM.shkresa nr.01/12dt.04.12.14, lista bashkelidhur 12.12.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave