Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 314,703.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2014-12-24 2014-12-26 75010040012014 Te tjera transferta tek individet 606 MZHETS bonus transporti,urdher nr 177 dt 11.03.2014,ligji nr 10160 dt 15.10.2009,boredo dt 23.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,500 2014-12-05 2014-12-10 70010040012014 Te tjera transferta tek individet 602 MZHETS pjesemarrje ne komisione,urdher nr 169 d t27.05.2014,vendim nr 1444 dt 22.10.2008,liste prezence dt 05.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2014-12-09 2014-12-09 70110040012014 Te tjera transferta tek individet 606 MZHETS pjesemarrje ne komisione,urdher nr 169 d t27.05.2014,vendim nr 1444 dt 22.10.2008,liste prezence dt 05.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 61,840 2014-05-23 2014-05-26 27910040012014 Te tjera transferta tek individet 600 MZHETS pagese shperblim per dalje ne pension,Urdh 253 dt 25.04.14,Shkres min finananc 7078/1 dt 14.05.14,bordero 23.05.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2014-05-23 2014-05-26 28210040012014 Te tjera transferta tek individet 600 MZHETS shpenzim bonus transporti per zv.ministren,Urdh 177 dt 11.3.14,Ligj 10160 dt 15.10.2009,bordero 23.05.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 78,000 2014-05-02 2014-05-02 24010040012014 Te tjera transferta tek individet 600 MZHETS shperblim dalje ne pension urdher 228 dt 7.4.14 shkresa min fin 5298/2 dt 18.4.14 bordero 30.4.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2014-04-15 2014-04-16 20910040012014 Te tjera transferta tek individet MZHETS pagese bonus transporti, urdher tit 177 date 11.03.2014, liste pagese 15.04.2014, ligji 10160 date 15.10.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 116,363 2014-03-13 2014-03-17 15110040012014 Te tjera transferta tek individet 606 MZHETS shpenzime bonus transporti urdher 177 dt 11.3.14 ligji 10160 dt 15.10.09 bordero dt 11.3.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave