Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 180,550.00 16 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,050 2014-11-11 2014-11-11 65910040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS shpenzime panimetrie,shkrese nr 7821 dt 06.11.2014,autorizim dt 11.11.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,000 2014-11-07 2014-11-10 65710040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS shpenzime certifikate,shkrese nr 7401/1 dt 07.11.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,000 2014-10-24 2014-10-27 62710040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS komision ndihmese shteterore,vendim nr 49,50,51,52 dt 29.09.2014,01.10.2014,liste prezenca dt 29.09.2014,mbajtur 10% tarim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 18,000 2014-10-24 2014-10-27 62910040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS komision ndihmese shteterore,vendim nr 49,50,51,52 dt 29.09.2014,01.10.2014,liste prezenca dt 29.09.2014,mbajtur 10% tarim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 9,000 2014-10-24 2014-10-27 63310040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS komision mbrojtjese se konsumatoreve,liste prezenca dt 17.10.2014,mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,000 2014-10-24 2014-10-27 63010040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS komision ndihmese shteterore,vendim nr 49,50,51,52 dt 29.09.2014,01.10.2014,liste prezenca dt 29.09.2014,mbajtur 10% tarim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 650 2014-07-15 2014-07-15 39510040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS . lik tat pagese anetare KAD Hoc urdher dt 13.2.2014, listpag dt 11.7.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 5,850 2014-07-15 2014-07-15 39410040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS . lik pagese anetare KAD Hoc urdher dt 13.2.2014, listpag dt 11.7.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 31,500 2014-06-25 2014-06-26 35310040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS sherbime,kontrate nr 1080 dt10.02.2014,urdher nr 108 d t10.02.2014,pv dt 10.04.2014,fat nr 1 dt10.04.2014,mbajtur tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 8,500 2014-06-18 2014-06-19 35410040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS tatim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 9,000 2014-06-17 2014-06-18 35010040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS komision ndihmes shteterore,vendim nr 48 d t16.05.2014,mbajtur tatim ne burim,liste prezence dt 16.05.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 9,000 2014-04-23 2014-04-24 23810040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS shpenzime komiteti i ndihmes shteterore vkm 55 dt 5.3.14 list prezenca 28.3.14 bordero 23.14.14 ndalur 10%tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,000 2014-04-23 2014-04-24 23810040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS tatim per shpenzime komiteti i ndihmes shteterore vkm 55 dt 5.3.14 list prezenca 28.3.14 bordero 23.14.14 ndalur 10%tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 9,000 2014-04-23 2014-04-24 23910040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS shpenzime komiteti i ndihmes shteterore vkm 55 dt 5.3.14 list prezenca 28.3.14 bordero 23.14.14 ndalur 10%tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-04-23 2014-04-24 23710040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS shpenzime komiteti i ndihmes shteterore vkm 55 dt 5.3.14 list prezenca 28.3.14 bordero 23.14.14 ndalur 10%tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-04-15 2014-04-15 21010040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MZHETS tatim pojesemarje ne KKT, liste pagese 15.04.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave