Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 180,550.00 16 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,050 2014-11-11 2014-11-11 65910040012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS shpenzime panimetrie,shkrese nr 7821 dt 06.11.2014,autorizim dt 11.11.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,000 2014-11-07 2014-11-10 65710040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS shpenzime certifikate,shkrese nr 7401/1 dt 07.11.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,000 2014-10-24 2014-10-27 62710040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS komision ndihmese shteterore,vendim nr 49,50,51,52 dt 29.09.2014,01.10.2014,liste prezenca dt 29.09.2014,mbajtur 10% tarim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 18,000 2014-10-24 2014-10-27 62910040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS komision ndihmese shteterore,vendim nr 49,50,51,52 dt 29.09.2014,01.10.2014,liste prezenca dt 29.09.2014,mbajtur 10% tarim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 9,000 2014-10-24 2014-10-27 63310040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS komision mbrojtjese se konsumatoreve,liste prezenca dt 17.10.2014,mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,000 2014-10-24 2014-10-27 63010040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS komision ndihmese shteterore,vendim nr 49,50,51,52 dt 29.09.2014,01.10.2014,liste prezenca dt 29.09.2014,mbajtur 10% tarim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 650 2014-07-15 2014-07-15 39510040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS . lik tat pagese anetare KAD Hoc urdher dt 13.2.2014, listpag dt 11.7.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 5,850 2014-07-15 2014-07-15 39410040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS . lik pagese anetare KAD Hoc urdher dt 13.2.2014, listpag dt 11.7.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 31,500 2014-06-25 2014-06-26 35310040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS sherbime,kontrate nr 1080 dt10.02.2014,urdher nr 108 d t10.02.2014,pv dt 10.04.2014,fat nr 1 dt10.04.2014,mbajtur tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 8,500 2014-06-18 2014-06-19 35410040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS tatim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 9,000 2014-06-17 2014-06-18 35010040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS komision ndihmes shteterore,vendim nr 48 d t16.05.2014,mbajtur tatim ne burim,liste prezence dt 16.05.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 9,000 2014-04-23 2014-04-24 23810040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS shpenzime komiteti i ndihmes shteterore vkm 55 dt 5.3.14 list prezenca 28.3.14 bordero 23.14.14 ndalur 10%tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,000 2014-04-23 2014-04-24 23810040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS tatim per shpenzime komiteti i ndihmes shteterore vkm 55 dt 5.3.14 list prezenca 28.3.14 bordero 23.14.14 ndalur 10%tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 9,000 2014-04-23 2014-04-24 23910040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS shpenzime komiteti i ndihmes shteterore vkm 55 dt 5.3.14 list prezenca 28.3.14 bordero 23.14.14 ndalur 10%tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-04-23 2014-04-24 23710040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS shpenzime komiteti i ndihmes shteterore vkm 55 dt 5.3.14 list prezenca 28.3.14 bordero 23.14.14 ndalur 10%tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-04-15 2014-04-15 21010040012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MZHETS tatim pojesemarje ne KKT, liste pagese 15.04.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave