Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 9,459,341.00 47 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 180,320 2014-12-29 2014-12-30 75610040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 15.12.2014,autorizim nr 8589,8589/1 dt 15.12.2014,fat nr 117,118 d t15.12.2014,seri 6976919,6976918
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SOS FSHATI FEMIJEVE SHQIPERI Tirane 174,000 2014-12-24 2014-12-26 75210040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS kartolina,up nr 542 dt 09.12.2014,ftese per oferte dt 10.12.2014,njoftim fit dt 15.12.2014,fat nr 43 d t17.12.2014,seri 4112949,fh nr 54 dt 17.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARJON TRAVEL &TOUR (K31516033R) Tirane 470,820 2014-12-18 2014-12-19 72810040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjece dt 08.10.2014,fat nr 429 dt 08.10.2014,seri 18928531
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 138,600 2014-12-18 2014-12-19 72510040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjece dt 10.12.2144,fat nr 109 dt 10.12.2014,seri 6976910
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARJON TRAVEL &TOUR (K31516033R) Tirane 91,000 2014-12-17 2014-12-19 72710040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 08.10.2014,fat nr 418 dt 08.10.2014,seri 18928520,autorizim nr 7190 dt 08.10.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARJON TRAVEL &TOUR (K31516033R) Tirane 217,000 2014-12-18 2014-12-19 72910040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjece dt 08.10.2014,fat nr 428 dt 08.10.2014,seri 18928530
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARJON TRAVEL &TOUR (K31516033R) Tirane 433,860 2014-12-18 2014-12-19 72610040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjece dt 08.10.2014,fat nr 427 dt 08.10.2014,seri 18928529
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 207,480 2014-12-18 2014-12-19 74310040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 09.12.2014,fat nr 108,113 dt 09.12.2014,seri 6976909,6976914
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERCON Tirane 111,580 2014-12-09 2014-12-10 70410040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 26.11.2014,fat nr 2 dt 26.11.2014,seri 09936902
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERCON Tirane 168,280 2014-12-09 2014-12-10 70210040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 21.11.2014,fat nr 85 dt 21.11.2014,seri 09936887
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SPIRIT TRAVEL & TOURS Tirane 67,200 2014-12-05 2014-12-10 69710040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,up nr 509 dt 18.11.2014,ftese per oferte dt 19.11.2014,njoftim fit dt 19.11.2014,fat nr 1305 d t19.11.2014,seri 17781256
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SPIRIT TRAVEL & TOURS Tirane 96,600 2014-12-05 2014-12-10 70310040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 26.11.2014,autorizim nr 8231 dt 26.11.2014,fat nr 1324 dt 26.11.2014,seri 17781275
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 286,486 2014-11-19 2014-11-20 66210040012014 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS dieta 2.000 euro me kurs 143.1autorizim nr 7746 dt 04.11.2014,autorizim dt 19.11.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 131,600 2014-11-19 2014-11-20 62510040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,up nr 443 dt 09.10.2014,ftese per oferte dt 10.10.2014,njofti fit dt 10.10.2014,fat nr 63 dt 10.10.2014,seri 539063
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 230,230 2014-11-19 2014-11-19 66310040012014 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS dieta 2.000$ me kurs 115,autorizim dt 19.11.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 383,470 2014-11-06 2014-11-07 65710040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 22.10.2014,fat nr 30.31 dt 22.10.2014,seri 15888030/31
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 417,772 2014-11-06 2014-11-07 65410040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 08.10.2014,autorizim ministri nr 7191 dt 08.10.2014,fat nr 64,65 dt 08.10.2014,seri 5394064/65
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARJON TRAVEL &TOUR (K31516033R) Tirane 78,718 2014-10-27 2014-10-27 62310040012014 Udhetim jashte shtetit 602-MZHETS bileta,pv emergjence dt 25.09.2014,fat nr 343 dt 25.09.2014,seri 11816945
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 204,680 2014-10-27 2014-10-27 62410040012014 Udhetim jashte shtetit 602-MZHETS bileta,up nr 438 dt 02.10.2014,ftese per oferte dt 03.10.2014,njofti fit dt 03.10.2014,fat nr 655 dt 03.10.2014,seri 7330485
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 341,141 2014-10-07 2014-10-07 60010040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS dieta,300 $ me 113.6 lek,auorizim nr 7127 dt 07.10.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSEIDON - O4 Tirane 305,222 2014-10-03 2014-10-06 592100400120141 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 17.09.2014,fat nr 8 dt 17.09.2014,seri 7502860
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSEIDON - O4 Tirane 168,012 2014-10-03 2014-10-06 593100400120141 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 17.09.2014,fat nr 9 dt 17.09.2014,seri 7502861
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,050 2014-10-02 2014-10-03 59110040012014 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS kerkese padie nr 6794 dt 22.09.2014,6793 dt 22.09.2014,autorizim dt 01.10.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARJON TRAVEL &TOUR (K31516033R) Tirane 243,800 2014-09-04 2014-09-04 51310040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 26.08.2014,fat nr 255 dt 26.08.2014 seri 11816857
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 227,027 2014-09-04 2014-09-04 51110040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 16.07.2014,fat nr 2180 dt 16.07.2014 seri 7269641
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARJON TRAVEL &TOUR (K31516033R) Tirane 234,138 2014-09-04 2014-09-04 51410040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 26.08.2014,fat nr 256 dt 26.08.2014 seri 11816858
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARJON TRAVEL &TOUR (K31516033R) Tirane 111,856 2014-09-04 2014-09-04 51210040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 17.06.2014,fat nr 258 dt 17.06.2014 seri 11816860
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 75,600 2014-08-22 2014-08-22 44610040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,up nr 390 dt 14.08.2014,ftese per ofert dt 15.08.2014,njoftim dt 15.08.2014,fat nr 29 dt 15.08.2014,seri 6976829
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARJON TRAVEL &TOUR (K31516033R) Tirane 232,360 2014-07-15 2014-07-15 38910040012014 Udhetim jashte shtetit 1004001 602 MZHETS . lik ft bl bileta avioni urdher tit dt 4.6.2014, seri 11816798 dt 4.6.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 178,487 2014-07-15 2014-07-15 36310040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS . lik ft bl bileta av up dt 16.6.2014, nj fit dt 17.6.2014, seri 6976807 dt 17.6.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARJON TRAVEL &TOUR (K31516033R) Tirane 399,590 2014-07-15 2014-07-15 38810040012014 Udhetim jashte shtetit 1004001 602 MZHETS . lik ft bl bileta avioni urdher tit dt 4.6.2014, seri 11816797 dt 4.6.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARISA LEKGJONAJ Tirane 87,500 2014-06-19 2014-06-20 35210040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,up nr 260/1 dt 02.05.2014,ftese per ofert dt 05.05.2014,njof dt 05.05.2014,fat dt 133 dt 05.05.2014,seri 6703801
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 99,162 2014-06-19 2014-06-20 35610040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,up nr 288 dt 20.05.2014,ftese per oferte dt 21.05.2014,njoftim dt 21.05.2014,fat nr 183 dt 21.05.2014,seri 6976783
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERCON Tirane 79,550 2014-06-19 2014-06-20 35310040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,up nr 297 dt 26.05.2014,ftese per oferte dt 27.05.2014,njoftim dt 27.05.2014,fat nr 62dt 28.05.2014,seri 09936862
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KLARITA SADIKU (L01901048A) Tirane 92,157 2014-06-18 2014-06-19 35510040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 31.03.2014,fat nr 6 d t31.03.2014,seri 6934106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 238,800 2014-06-18 2014-06-19 35610040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,up nr 274,318 d t06.05.2014,09.06.2014,ftese per oferte dt 07.05.201410.06.2014,njofti dt 07.05.2014,10.06.2014,fat nr 5,13 d t08.05.2014,12.06.2014,seri 6782264,6782355
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARJON TRAVEL &TOUR (K31516033R) Tirane 119,999 2014-06-17 2014-06-18 34510040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS bileta,pv emergjence dt 28.03.2014,fat nr 135 dt 15.04.2014,seri 11816684
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 572,972 2014-06-16 2014-06-17 34010040012014 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS dieta,4000 euro me 143.1,autorizim dt 16.06.2014,shkrese nr 4411 dt 04.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 429,429 2014-05-06 2014-05-07 24110040012014 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS dieta ne valute autorizim dt 6.5.14, autorizim sherbimi 3620 dt 5.5.14 terheqje 3000euro*143lek
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARISA LEKGJONAJ Tirane 58,660 2014-05-02 2014-05-05 22110040012014 Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS blerje bilete dhe shpenzime hoteli up 231 dt 8.4.14 ftese oferte 9.4.14 nj.fituesi 9.4.14 ft 123 dt 9.4.14 seri 6703791
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave