Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 305,599.00 13 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 19,680 2014-12-30 2014-12-31 77010040012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MZHETS sherbim larje makinash,kontrate nr 5734 d t25.07.2014 ne vazhdim,fat nr 80 dt 29.12.2014,seri 13761530
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 19,680 2014-12-23 2014-12-24 73610040012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MZHETS larje makine,kontrate nr 681 dt 29.01.2014 ne vazhdim,fat nr 73 dt 08.12.2014,seri 13761523
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 19,680 2014-11-19 2014-11-20 66610040012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MZHETS larje makine,kontrate nr 5734 dt 25.07.2014 ne vazhdim,fat nr 66 dt 12.11.2014,seri 13761516
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LU - NA Tirane 46,080 2014-10-30 2014-10-31 63810040012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MZHETS shpenzime transporti,up nr 447 dt 17.10.2014,ftese per oferte dt 18.10.2014,njofti dt 18.10.2014,fat nr 10 dt 22.10.2014,seri 15856310
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 19,680 2014-10-27 2014-10-27 61110040012014 Shpenzime te tjera transporti 602-MZHETS larje makine,kontrate nr 5734 dt 25.07.2014 ne vazhdim,fat nr 56 dt 02.10.2014,seri 13761506
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 19,680 2014-10-01 2014-10-02 57510040012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MZHETS larje makine,kontrate nr 5734 dt 25.07.2014 ne vazhdim,fat nr 51 dt 11.09.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 17,083 2014-08-22 2014-08-22 44710040012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MZHETS larje makine,kontratenr 681 dt 29.01.2014 ne vazhdim,fat nr 41 dt 05.08.2014,seri 13761591
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LU - NA Tirane 50,400 2014-07-24 2014-07-25 41110040012014 Shpenzime te tjera transporti 602, MZHETS shpenzime transp[,up 365 d 9/7/14,ft of 10/7/14,njf 10/7/14,fat 700 d 16/7/14 s 09558700
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 17,083 2014-07-15 2014-07-15 38110040012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MZHETS . lik ft larje mak kv dt 29.1.2014,. seri 13761579 dt 7.7.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 34,166 2014-06-18 2014-06-19 35210040012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MZHETS sherbime,kontrae nr 681 d t29.01.2014,ne vazhdim,fat nr 17,24 dt 05.05.2014,02.06.2014,seri 13761567,13761574
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 17,083 2014-04-03 2014-04-04 19010040012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MZHETS shpenzime larje makine, kont sherbimi 681 dt 29.1.14 ne vazhdim fat 10 dt 1.4.14 seri 13761560
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 19,304 2014-03-26 2014-03-27 17010040012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MZHETS takse vjetore automjeti shkresa 1865 dt 23.12.13 ft 112069998 dt 21.3.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 6,000 2014-03-19 2014-03-20 16310040012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MZHETS paisje mjeti me certifikate pronesie shkresa 1865 dt 23.12.13 ft 112057953, 112057939 dt 17.3.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave