Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 979,536.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 122,280 2014-12-30 2014-12-31 76510040012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602 MZHETS riparim makinash,kontrate nr 3319/3 dt 30.05.2014 ne vazhdim,fat nr 601,599,600 dt 22.12.2014,seri 19244760,19244758,19244759
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 325,296 2014-10-30 2014-10-31 63910040012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602 MZHETS riparim automjetesh,kontrate nr 3319/3 dt 30.05.2014 ne vazhdim,fat nr 467,466,468 dt 13.10.2014,seri 16647926,16647925,16647927
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 446,760 2014-07-24 2014-07-25 41010040012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602, MZHETS shpenzime rip auto,up 248 d 21/4/14,njf 3319/2 d 19/5/14,kon 3319/3 d 30/5/14,fat 345 d 17/7/14 s 16647803
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALKED KOPAĒI Tirane 85,200 2014-04-24 2014-04-24 23610040012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1004001 602 MZHETS blerje gomash urdher 244 dt 16.4.14 ftes oferte 17.4.14 nj.fituesi 17.4.14 ft 132 dt 18.4.14 s 13142172 fh 3 dt 18.4.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave