Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,226,559.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) QAFZEZI SH.P.K Tirane 123,360 2014-12-30 2014-12-31 77810040012014 Karburant dhe vaj 602 MZHETS pjese kembimi,urdher nr 577 dt 30.12.2014,shkrese e MF nr 17743/1 dt 26.12.2014,fat nr 712 dt 13.11.2013,seri 09787342
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) E.T.T.GROUP AUTO Tirane 678,346 2014-12-31 2014-12-31 77710040012014 Karburant dhe vaj 602 MZHETS riparime,urdher nr 577 dt 30.12.2014,shkrese e MF nr 17743/1 dt 26.12.2014,fat nr 101 dt 14.10.2013,seri 0104058
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRATI SHA Tirane 1,866,832 2014-06-26 2014-06-26 36410040012014 Karburant dhe vaj 602 MZHETS karburant,up nr 4/3 dt 19.02.2014,njofti nr 4/10 dt 14.05.2014,kontrate nr 4697 dt 13.06.2014,fat nr 39 dt 13.06.2014,seri 14807489,fh nr 5 dt 13.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 558,021 2014-06-19 2014-06-20 35110040012014 Karburant dhe vaj 602 MZHETS karburant,up nr 266 dt 06.05.2014,ftese per oferte dt 06.05.2014,njofti dt 08.05.2014,kontrate nr 3664/6 dt 08.05.2014,fat nr 25 dt 08.05.2014,seri 13026325,fh nr 4 dt 8.05.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave