Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 681,658.00 32 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIANA KACA Tirane 114,700 2014-12-30 2014-12-31 77210040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS perkethime,fat nr 172,167 dt 12.12.2014,seri 6899125,6899120
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 22,000 2014-12-29 2014-12-30 76110040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS dieta,urdher n 570 d t24.12.2014,bordeor dt 29.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRO CREDIT BANK Tirane 13,500 2014-12-17 2014-12-22 74310040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS komisio mbrojtje kon,urdher nr 169 dt 27.05.2014,vendim nr 1444 d t22.10.2008,liste prezenc e dt 26.06.2014,14.07.2010,26.11.2014,mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Z.V.R.P.P VLORE Tirane 34,000 2014-12-17 2014-12-19 72210040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS rregjistrim pasurie,autorizim nr 7596/3 dt 01.12.2014,fat nr 7441 dt 02.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIANA KACA Tirane 2,700 2014-12-18 2014-12-19 72410040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS perkethime,kontrate dt 23.12.2013,fat nr 163 dt 20.11.2014,seri 6899116
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,500 2014-12-17 2014-12-18 74210040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS tatim per komision
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 153,458 2014-12-11 2014-12-12 71910040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS dieta,urdher nr 539 dt 05.12.2014,bordero dt 11.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-12-09 2014-12-10 69510040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS pjesemarrje ne K.K.T ,shkrese e K.M nr 1584 d t05.05.2014,liste prezence dt 26.11.2014,bordeo dt 05.12.2014,mbajtur tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,500 2014-12-05 2014-12-09 69610040012014 Sherbime te tjera - Te tjera transferta tek individet 602 MZHETS tatim ne burim pjesemarrje ne komisione,urdher nr 169 d t27.05.2014,vendim nr 1444 dt 22.10.2008,liste prezence dt 05.12.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 36,000 2014-10-24 2014-10-27 62810040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS komision ndihmese shteterore,vendim nr 49,50,51,52 dt 29.09.2014,01.10.2014,liste prezenca dt 29.09.2014,mbajtur 10% tarim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,000 2014-10-24 2014-10-27 63410040012014 Sherbime te tjera 602-MZHETS tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-09-12 2014-09-15 53810040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS tatim ne burim per pjesemarrje ne K.K.T shkrese e K.M nr 780 dt 30.05.2014,liste prezence dt 22.08.2014,mbajtur tatim ne burim,boredero dt 12.09.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-09-12 2014-09-15 53710040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS pjesemarrje ne K.K.T shkrese e K.M nr 780 dt 30.05.2014,liste prezence dt 22.08.2014,mbajtur tatim ne burim,boredero dt 12.09.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 18,000 2014-08-22 2014-08-22 45610040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS pjesemarrje ne KKT,shkresa AKPT nr 1120 dt 04.08.2014,liste prezence dt 30.07.2014,mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIANA KACA Tirane 5,000 2014-08-22 2014-08-22 45410040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS perkethime,kontrate dt 23.12.2013,fat nr 143 dt 21.07.2014,seri 6127896
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-08-22 2014-08-22 45710040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS tatim ne burim ,pjesemarrje ne KKT,shkresa AKPT nr 1120 dt 04.08.2014,liste prezence dt 30.07.2014,mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,500 2014-08-05 2014-08-06 43010040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS tatim ne burim komisioni per mbrojtjen e konsumatoreve,urdher nr 169 d t27.05.2014,vendim nr 1444 dt 22.10.2008,mbatur taim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 13,500 2014-08-05 2014-08-06 43110040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS komisioni per mbrojtjen e konsumatoreve,urdher nr 169 d t27.05.2014,vendim nr 1444 dt 22.10.2008,mbatur taim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,000 2014-07-31 2014-07-31 40410040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS komisioni mbrojtjese se konsumatoreve,urdher nr 169 d t27.05.2014,vendim nr 1444 dt22.10.2008,liste dt 13.06.2014,26.06.2014,mbajtur tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,000 2014-07-21 2014-07-21 40610040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS tatim kom mbrojt konsumatoreve,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIANA KACA Tirane 13,900 2014-07-21 2014-07-21 40310040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS,shpen perkthimi,kontr sherb 23/12/13,fat 142,143 d 11/7/14 s 6127895
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2014-07-18 2014-07-21 40510040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS ,kom mbrojtjes konsumat,ukryemin 169 d 27/5/14,vendim 1444 d 22/10/08,list pagese 2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIANA KACA Tirane 45,700 2014-06-19 2014-06-20 36110040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS perkethime,kontrate d t23.12.2013,fat nr 111,120,128 dt 01.04.2014,22.04.2014,16.05.2014.seri 6127863,6127872,6127880
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 9,000 2014-06-17 2014-06-18 34810040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS komision ndihmes shteterore,vendim nr 48 d t16.05.2014,mbajtur tatim ne burim,liste prezence dt 16.05.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-06-17 2014-06-18 35110040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS komision ndihmes shteterore,vendim nr 48 d t16.05.2014,mbajtur tatim ne burim,liste prezence dt 16.05.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 9,000 2014-06-17 2014-06-18 34910040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS komision ndihmes shteterore,vendim nr 48 d t16.05.2014,mbajtur tatim ne burim,liste prezence dt 16.05.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-06-12 2014-06-13 32210040012014 Sherbime te tjera 602-MZHETS pjesemarrje ne K.K.T,shkrese nr 780 dt 30.05.2014,mbajtur tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-06-13 2014-06-13 32310040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS tatim ne burim per pjesemarrje ne K.K.T
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-05-23 2014-05-26 28110040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS pagese pjesemarrje ne KKT A.Ahmetaj,Shkres K.Minist 529/5 dt 15.04.14,list prezenc 07.03.14,ndalur 10% tatim ne burim,bordero 23.05.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-05-23 2014-05-26 28010040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS tatim per pjesemarrje ne KKT,A.Ahmetaj,bordero 23.05.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIANA KACA Tirane 27,700 2014-04-03 2014-04-04 19810040012014 Sherbime te tjera 600 MZHETS pagese kontrate sherbimi, 23.12.2013, ft 104/105/106/108/109/ seri 6127856/7/8/60/61
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-03-26 2014-03-27 17510040012014 Sherbime te tjera 602 MZHETS pagese kkt a.ahmetaj bordero per pagese kkt shkresa 407/4 dt 20.3.14 list prezence 20.3.14 ndalur 10% tatim ne burim
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave