Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 257,000.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 178,000 2014-08-05 2014-08-06 43210040012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MZHETS blerje buletin,up nr 316 dt 09.06.2014,ftese per oferte dt 10.06.2014,njofti fit dt 10.06.2014,fat nr 9 dt 24.07.2014,seri 000112,fh nr 30 dt 24.07.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHQIP Tirane 10,000 2014-07-15 2014-07-15 38610040012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MZHETS . lik ft publikime urdher dt 17.3.2014, seri 15792018 dt 30.5.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHQIP Tirane 15,000 2014-06-17 2014-06-18 34210040012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MZHETS publikime,kontrate dt 11.02.2014,13.02.2014,fat nr 273,175,223 dt 28.05.2014,14.04.2014,13.05.2014,seri 15354673,14319725,14319773,shkrese nr 152/6,91/7,137/8 dt 05.02.2014,30.01.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 6,000 2014-05-02 2014-05-02 24210040012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MZHETS shpenzime publikimi, kontrate 112 date 19.03.14, fature, 180 dt 14.4.14 seri 13602599
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 6,000 2014-04-15 2014-04-16 21710040012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MZHETS shpenzime publikimi, kontrate 94 date 05.03.14, fature, 138 dt 17.03.14 seri 13602554
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHQIP Tirane 15,000 2014-04-15 2014-04-16 20410040012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MZHETS shpenzime PUBLIKIMI, SHKRESA DAP 339/7 dt 17.02.14, kontr 21.2.14, ft 105/104/106 dt 17.03.2014 seri 14319655/654/656
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SOT NEWS Tirane 10,000 2014-04-03 2014-04-04 19210040012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MZHETS shpenzime publikimi kontrate dt 17.3.14 ft 663 s 07841705 dt 31.3.14, shkresa dap 694/6, 692/6 dt 17.3.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 6,000 2014-04-03 2014-04-04 19310040012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MZHETS shpenzime publikimi kontrate 86 dt 27.2.14 ft 127 s 13602542, shkresa dap 454/7 dt 25.2.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PANORAMA GROUP Tirane 5,500 2014-03-26 2014-03-27 17110040012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MZHETS shpenzime publikimi kontrate 129 dt 19.3.14 ft 420 s 14495286, dt 22.3.14 shkresa 532/7 dt 17.3.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PANORAMA GROUP Tirane 5,500 2014-03-18 2014-03-18 15910040012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MZHETS shpenzime publikimi kontrate 55 dt 6.3.14 ft 367 dt 10.3.14 s 14010783, shkresa 48/7 dt 28.2.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave